Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

KFC Venezeula, Dash İle Yapılan Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » KFC Venezeula, Dash İle Yapılan Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı!
KFC Venezeula, Dash İle Yapılan Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı!Dünyaca ünlü fast food devi KFC, Venezuela şubelerinde Dash kripto para birimi ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Venezuela özellikle kripto para birimi kullanımı ile öne çıkan bir ülke olması nedeniyle, daha önce de dünyaca ünlü Subway ve Papa John’s Pizza gibi önde gelen fast food zincirlerinde kripto para ödemelerinin başlamasına sebep olmuştu.

Forbes‘in aktardığına göre KFC söz konusu programı ilk olarak Venezuela başkenti Caracas’ta başlatacak ve daha sonra 24 başka bölgeye daha yayacak. Dash Merchant Venezuela ve Dash Text’in kurucu ortağı olan Alejandro Echeverria, geçtiğimiz üç ay süresince aralıksız olarak KFC ile söz konusu Dash kabulü için çalıştığını ifade etti.

Echeverria şimdiden Venezuela içerisinde Dash kabul eden 2.445 dükkan ve mağaza bulunduğunu da aktardı.

Kriz, Kripto Para Birimlerine Olan Yönelimi Arttırıyor
Ülkenin yaşamakta olduğu kriz, kripto para birimlerine olan yönelimi arttırıyor. Başkan Maduro kendi ulusal kripto para birimi olan Petro’yu piyasaya sürse de, halkın buna olan güveni oldukça az ve bir çok kişi bunun hükümet tarafından kara para aklamak için kullanıldığı düşüncesinde.

KFC Venezeula, Dash İle Yapılan Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

KFC Venezeula, Dash İle Yapılan Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’den Kendini Hackleyen Hackera Ödül Vaadi İşte analistlere göre yükselme potansiyeli olan güçlü altcoin’ler ABD’nin en büyük bankası, kendi kripto parasını sunar: JPM Coin Binance CEO’su Changpeng Zhao: Donald Trump Bitcoin Alabilir Kripto Para Onayı İçin Farklı Bir Plan Harvard ekonomisti Bitcoin’i piyango bileti gibi görüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır