Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

EOS Yeni dApps İle Ethereum Tokenlerini Kendine Işınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » EOS Yeni dApps İle Ethereum Tokenlerini Kendine Işınladı
EOS Yeni dApps İle Ethereum Tokenlerini Kendine Işınladı

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum’un kemikleşmiş sistem problemlerini EOS Yeni dApps protokolü çözecek. Bu uygulama ERC-20 tokenlerinin (Ethereum tokenleri ve akıllı sözleşmeler) EOS ekosistemine sorunsuz geçişini sağlayacak.

Akıllı Sözleşmelerden Merkezileşmiş Uygulamalara (dApp)Ethereum’un kripto dünyasına en önemli katkısı, akıllı sözleşmelerine kolay erişilebilmesi ve uygulamaların gerçekte bir karşılığının olmasıdır. Ancak Ethereum’da akıllı sözleşmelerin yerini yavaş yavaş merkezileşmiş uygulamalar (dApp) almaya başladı. Bu uygulamalar, kripto hakkında fazla bilgi sahibi olmayan kullanıcıların finans sektörü veya blockchain ile olan işlerini kolaylaştırıyor.

Ethereum ağında zaman zaman ciddi belirsizlik ve sıkışıklık görüldüğü için şimdiye kadar pek çok akıllı sözleşme ve dApps başlatıldı. Hatta geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Raiden dahil olmak üzere bu uygulamalardan birkaç tanesi piyasaya sürüldü. Ancak, EOS gibi projeler alternatif ölçekleme teknolojisi arayışı ile Ethereum’dan vazgeçmek zorunda kaldı.

EOS Yeni dApps (EOS21) İle ETH Sistem Sorunlarına Çare ArıyorEthereum’un problemleri çözülememesi, işlemleri daha etkin ve hızlı hale getirmek için farklı metotlar kullanan üçüncü taraf platformların da Ethereum ağına bağlanmasını gerekli kıldı. Bu durum, Etheurum ağında çalışan akıllı sözleşmeler ve dApp’lerin ölçekleme sorunu olmayan başka bir seçeneği düşünmesine sebep olabilir. Ancak, bunu yaparken EOS gibi çok fazla işle uğraşmaları gerekeceğini unutmamaları gerekecek.

ETH geliştiricileri belki de bu ihtimaller üzerinde düşünürken EOS tokenlerini hazırlayıp piyasaya süren shEOS firması, kısa bir süre önce EOS21 adlı yeni bir protokol oluşturdu. Bu protokol, ERC-20 tokenlerinin EOS ekosistemine sorunsuz geçişini sağlayacak.

Firma yetkilisinin açıklamasında anladığımız kadarıyla, bu protokolün başlangıç noktasını blockchainler arasındaki iletişim ve birlikte çalışabilme yetisinin olmaması oluşturmuş. EOS Yeni dApps (EOS21) ile geliştiricilere resmen sınırsız özgürlük tanıyor.

EOS21 ile geliştiriciler istedikleri tokeni, sözleşmeyi istedikleri blockchaine taşıma özgürlüğüne sahip olacaklar. Hangi blockchain dApp projeleri için uygunsa ona geçecekler. Tabiî ki bu, platformların kendilerini daha cazip hale getirmek geliştiricilerin ihtiyacına göre güncellemesi demek oluyor.

Kullanıcıların Bu projedeki Kazancı Ne olacak?Günlük Ethereum dApps kullanıcıları başlangıçta herhangi bir değişikliği göremeyebilir. Ancak bu proje kullanıcıların birçoğunun Ethereum mainnet’ten çıkarak EOS ortamına geçmesi ile sonuçlanabilir. Bilindiği gibi EOS, Ethereum’a göre işlemleri daha hızlı çözme ve daha fazla kullanıcı taşıma kapasitesine sahip.

EOS geliştirdiği dApp (EOS21) protokolü ile Ethereum dApp ürünlerini geliştirmek isteyen geliştiriciler ve şirketler için harika bir alternatif oluşturacak. kesinlikle bir hızlandırıcı olabilir.

EOS21 protokolünün özelliklerine gelince. Öncelikle ETH uygulamalarını kesimlikle hızlandıracak. Bunun yanında çift yönlü sabitleme özelliğinin kullanıcılarına sunuyor. Bu, EOS tokenlerinin, bazı uygulamalar için geleneksel Ethereum tokenleriyle eşleştirilebileceği anlamına geliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

EOS Yeni dApps İle Ethereum Tokenlerini Kendine Işınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın CEO’su Garlinghouse: Bitcoin’de uzun pozisyon aldım Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat Arttı Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask neden önemli? Bitcoin Fiyatı 4 Yıl İçinde 100.000 Dolar’dan Yüksek Olacak Roubini Yine Dilini Tutamadı: ‘Kendini Beğenmiş’ Bitcoin Yatırımcıları Hiçbir Şeyden Anlamıyor Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır