Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » 3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı!
3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı!Kripto para birimlerinin fiyatı 2018 yılı boyunca düşüş yaşarken, madencilik sektörü de bundan direkt olarak etkilenen alanlardan birisi haline geldi. Azalan kazanç ve artan elektrik masrafları ile birlikte, bir çok kripto para madencisi ‘kepenk kapatmak’ zorunda kaldı ve bu durum hala devam edecek gibi duruyor.

Tayvan’da yaşayan bir madenci ise, çözümü milyonlarca dolar değerinde kaçak elektrik kullanmakta bulmuş. EBC Dongsen News kaynağının Çarşamba günü aktardığı habere göre, soyadı Yang olan bir adam, Bitcoin ve Ether madenciliği yapmak için çeşitli işletmelerden 100 milyon Yeni Tayvan Doları (yaklaşık 3.25 milyon dolar) değerinde elektrik ‘çalmış.’ Yang Tayvan içerisinde toplam 17 mağaza kullanmış ve her yasa dışı madencilik işlemi için, ilk başta bir internet kafe veya oyuncak dükkanı kiralayıp, daha sonra bütün elektrik tesisatını yeniden döşemesi için elektrikçiler tutmuş ve kaçak elektriğin fark edilmemesini sağlamış.

Ülkenin devlet bağlı elektrik idaresi TPW, ciddi anlamda bir elektrik kullanımı tespit edip soruşturma başlatarak olayı keşfetmiş. Baş şüpheli haline gelen Yang, soruşturmanın devam etmesi sonrası polis tarafından tutuklanmış. Soruşturmadan sorumlu yetkili Wang Zhicheng ise konu hakkında şunları ifade etmekte:

”Grup, kullanılan elektrik sayaçlara yansımadan bunu bedava kullanabilecek şekilde özet hat çekebilen elektrikçiler ile beraber çalışmış.”

Özellikle 2018 yılının ikinci yarısından sonra bu şekilde kaçak elektrik kullanımı ile Bitcoin ve Ether madenciliği haberleri fazla bir şekilde gündeme gelmekte. Çok yakın bir tarihte Çin içerisinde yer alan bir okulun iki müdürü ve yöneticisi, Ether madenciliği yapmak için okulun elektriğini kullandıkları gerekçesiyle gündeme gelmişti.

3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Zcash’in şirketi, ilk çeyrek için zarar açıkladı Ethereum ağına dair kritik gelişme: ETH 2.0 ne zaman geliyor? En Lüks Arabalar Artık Bitcoin ve Bitcoin Cash Kullanılarak Alınabilecek! Dev Kripto Para Borsası 2019’un İlk Çeyreğinde 78 Milyon Dolar Kâr Etti SEC, ABD’li Bitcoin borsasının hisse senetlerinin alım satımını askıya aldı Kişisel bilgisayarlardan madencilik yaparak çıkarabileceğiniz kripto varlıklar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır