Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…!
Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…!

© Reuters.  © Reuters.

2007 ve 2008’deki ekonomik krizin bir benzeri hızla yaklaşmakta. Küresel olarak tüm piyasalarda ciddi ekonomik sıkıntı günden güne kendini belli ediyor. Hepimiz merak ediyoruz, yaklaşmakta olan ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlayabilir mi?

Ekonomik krizde Bitcoin nasıl tepki verecek?Yaklaşmakta olan ekonomik krizde BTC’lerinizi satmak zorunda mı kalacaksınız yoksa elinizde tutmaya devam mı edeceksiniz? Kripto sektörüne yatırım yapan kripto meraklıları ve harcamalarını kripto üzerinden ödeme yapan kripto gönüllüleri, kripto ekonomisinde zorluklara göğüs gereceklerdir.

Böyle bir davranış şekli, öncelikle stabiliteden önce dünyanın ilk kripto parasını bir kez daha yenileyecektir. Sonuç olarak, ekonomik çöküntü daha fazla insanın BTC‘in cazibesine katılmasına yol açacaktır. Bu yeni gelenler, daha önce kripto ekonomisinde yer almayanlar olacak. Yeni gelenler, Bitcoini fiat para birimini arttırmak için spekülatif bir varlık olarak da görmeyeceklerdir.

Bununla birlikte, Bitcoine yatırım yapan insan sayısında ciddi artış olacak, fakat bu insanların gelirleri hâlâ fiat para birimi üzerinden devam edecektir. Bu insanların maaşları, ekonomik çöküntü yüzünden eriyecektir. İnsanlar maaşlarını korumak adına Bitcoine daha çok yatırım yapmaya başlayacaklar.

Soru şu: İnsanların Bitcoine yatırım yapma talebindeki artış, pazarda Bitcoin arz eksikliğine sebep olabilir mi?

Dünyada kripto borsalarındaki artış dikkatinizi çekti mi? Günden güne dünya genelinde gözetim hizmetleri (Cusdodial service) saısının arttığını okuyor musunuz? Tüm bunların anlamı, 2019’da Wall Street’teki kurumsal firmaların Bitcoine yatırım yapmadan altyapının hazırlanması demek !

Ülkemizde bile günden güne kripto borsaları açılmakta.. Tam sayısını kaç kişi biliyor? Net bilgi değil ama 52 tane olduğu söyleniyor! Sektörün 7/24 içinde olan ben tam sayısını bilmiyorum ancak onlarca kripto para borsası olduğu muhakkak!

Dünya yeni bir ekonomik düzene hazırlanıyor. Şu anki fiyat düşüşleri, trilyon Dolarlara hümeden krumsal oyuncuların oyuna mümkün olduğu kadar dipte girmesi için oynadığı fiyat manipülasyonundan ibaret.

Toparlarsak, Bitcoin fiyat istikrarsızlığının uzun süreceğini düşünmüyorum, maksimum 5-6 ay! Eğer krizde Bitcoin rüştünü ispat ederse, BTC dünyanın reserv parası olabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Andreas Antonopoulos: Bitcoin, Paranın Geçirdiği 5. Dönüşümdür İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yolda Koin Bülteni Teknik Analiz Eğitimi Veriyor! USDT yüzde 4 arttı, Bloomberg, ‘Tether’in rezervleri tam’ dedi SEC Başkanı, Son Konuşmasında Kripto Para Regülasyonlarına Değindi Tunç Şatıroğlu’ndan Bitcoin uyarısı: Düşen bıçak tutulmaz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır