Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ekim ayında, ilk 10 kripto paradan sadece biri kaybettirmedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ekim ayında, ilk 10 kripto paradan sadece biri kaybettirmedi
Ekim ayında, ilk 10 kripto paradan sadece biri kaybettirmedi


ilk 10 kripto paradan son 1 ayda yalnızca bir tanesi değer kaybetmedi desek tahmininiz hangisi olurdu? Kripto dünyasının yaramaz çocuğu Tron Ekim’i hasarsız atlatmayı başardı.

ilk 10 Kripto Paradan Sadece: TronEkim ayında bir çok kripto parada kan kaybı devam etti. Artık 10 aydır kripto dünyasına damgasını vuran hakim ayı trendinde yediğimiz yumrukları sayamaz olduk. Ekim ayı da 2018 yılı genelinden farksızdı. En büyük 10 kripto para içinde bu ay değer kaybetmeyen sadece bir kripto para vardı: Tron


Tron aylık bazda %0.24 değer kazandı. Evet büyük bir rakam değil. Piyasada stabil hareket diye tanımlayacağımız bir fiyat performansı. Lakin Tron gibi yüksek volatiliteli, hırçın bir kripto paranın bu kadar sakin seyretmesi de ilginç. Bu yılın başlarında finder.com piyasa büyüklüklerine göre en büyük 50 kripto parayı volatilitelerine göre sıralayan bir çalışmaya imza atmıştı. 2018 ilk 2 ayı verilerine göre en volatil kripto para Tron olmuştu.

Tron’un Tartışılan OrtaklıklarıTron kurucusu Justin Sun’ın sansasyonel kişiliğinin Tron’un global çaptaki ününde payı büyük. Ama bazen Justin Sun popüler olma adına saçma ve yanıltıcı açıklamalarda bulunuyor. Örneğin bu yılın başlarında Sun Çin’li Baofeng ile anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. Sene neredeyse bitecek lakin bu konuda atılan en ufak adım dahi yok.

Geçtiğimiz ay Ekim’in 12’sinde ise kafaları karıştıran bir ittifak açıklaması yapmıştı.

“Sonunda. Onlarca milyar dolarlık büyüklüğe erişmiş bir endüstri devi ile ortaklık kuruyoruz. Bilin bakalım kim.”

Bu gizemli ortağın sonradan duyurusu yapılan Baidu olduğu söyleniyor. CCN’in bildirdiğine göre Tron Baidu’nun yalnızca istemcisi. Kelimenin global anlamıyla asla bir ortak değil. Zaten Baidu ile yapılan anlaşmanın ortaklık olduğu yönündeki tweetlerini de sonradan sildiler.

Bütün bunlar bir yana Tron’un Ekim ayındaki hamleleri genel manada olumluydu. Özellikle merkeziyetsiz kripto borsası kuracakları haberi güzel bir momentum meydana getirdi.

Ayın Kan KaybedenleriBu ayın yaralı ceylanları elbette Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP). BCH %21.34 değer kaybederken bu oran XRP’de %18.41 seviyesindeydi. Elbette ilk 10 kripto paradan hepsi bu kadar kötü performans sergilemedi ama ortalama %10 civarı düşüş var.

Yılın Kan KaybedenleriCoinmarketcap verilerine göre Verge (XVG) 2017 Aralık’ında 0.26 dolar değerine ulaştı. Şu anki değeri yalnızca 0.01 dolar. Bu verilere göre XVG 2018 yılı boyunca %95 değer kaybetti.

TwoBitIdiot müstear ismini kullanan Ryan Selkis bu yılın Ocak ayında “2018 için 95 Kripto Tezi” başlıklı bir makale yayınlamıştı. Piyasanın zirveleri zorladığı büyük çılgınlık dönemlerinde yazılan aşağıdaki satılara dikkat:

“Kripto paraların mevcut fiyatları için hiçbir mantıklı gerekçe gösterilemez. İnanın bana 2018 yılı boyunca da gösterilemeyecek. En iyisi nihai çöküşe kadar sürecek düşüş trendini kabullenmek. Kendinizi güvenli bölgeye atın. Yan çizginin dışına oturun ve araştırın. Önümüzdeki %99’luk düşüş dalgası bittiğinde kalan elmasları toplamaya çalışın.”

Tron Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ekim ayında, ilk 10 kripto paradan sadece biri kaybettirmedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir Ripple’dan para transferi devine 20 milyon dolar daha Dikkat!! Ripple 0.35 Dolarda Tutunamayabilir! Tinder Abonelikleri Artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile Satın Alınabilecek! EOS Benzersiz Aktif Hesap Sayısı Yüzde 500 Arttı! Bitwise Bitcoin ETF’si Oluşturabilmek İçin SEC’e Başvurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır