Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paxos, Dolar Endeksli Stabil Koin Projesine New York Finansal Hizmetler Departmanından Onay Aldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paxos, Dolar Endeksli Stabil Koin Projesine New York Finansal Hizmetler Departmanından Onay Aldı!
Paxos, Dolar Endeksli Stabil Koin Projesine New York Finansal Hizmetler Departmanından Onay Aldı!

© Reuters.  © Reuters.

Blockchain startup projesi Paxos, Pazartesi günü yaptığı duyuruda, New York eyaletinden aldığı düzenleyici desteği ile yeni stabil koinini çıkarttığını açıkladı.

Adından yeni söz edilen Paxos Standard, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onaylandı ve yine aynı kurum tarafından denetlenecek. Söz konusu proje firmanın yaptığı açıklamaya göre ABD doları ile %100 oranında endeksli. Paxos stabil koin projesi ile anılmadan önce, piyasanın önde gelen emanet çözümü firmalarından birisi olmanın yanı sıra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından da onaya sahipti. Paxos daha önce elde ettiği bu SEC onayı ile yasal olarak müşteri fonlarını depolayabilme hakkına sahip.

Paxos Standard isimli stabil koin’in temel hedeflerinden birisi, yatırımcılara ”nakit paranın dijital alternatifini” sunarak, kripto para trading işlemlerinde likidite sağlamak. Firma yeni stabil koin’in anında işlem yapabilme hızına sahip olduğunu da bildirdi.

Paxos CEO’su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla yaptığı bir açıklamada, yeni stabil koinin finansal piyasalara, blockchain kullanan ve ”tamamen ABD doları destekli varlık” ile işlem gerçekleştirebilme özgürlüğü getireceğini vurguladı.

Yeni token’e ”dijital varlıklar konusunda çok önemli bir ilerleme” diyen Cascarilla, konu hakkında şunları ifade etti:

”Mevcut piyasada, dijital varlık kabulünün önündeki en büyük engeller güven ve volatilite. 1:1 dolarendeksli denetlenen ve güvenilen bir stabil koin olarak, paranın kullanışlılığını geliştiren bir varlık sunduğumuza inanıyoruz.”

Gemini kripto para borsasının da aynı günde kendi stabil koin projesine onay alması şaşırtıcı olsa da, piyasanın yeni kripto para projeleri ile daha da ilerlemesi bütün kripto para topluluğu üyeleri için iyi haber sayılabilir.

Paxos, Dolar Endeksli Stabil Koin Projesine New York Finansal Hizmetler Departmanından Onay Aldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paxos, Dolar Endeksli Stabil Koin Projesine New York Finansal Hizmetler Departmanından Onay Aldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Trader: Sadece Spekülasyon Bile, Kripto Para Piyasalarını Trilyon Dolarlara Çıkarmak İçin Yeter 14 Avrupa Bankası Blockchain Test Aşmasını Tamamladı İkinci Aşama Kripto Para Kullanımı mı? eToro: Finansal Danışmanlar Yatırımcı İlgisine Rağmen Kripto Piyasasından ”Kaçınıyorlar” BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Bitcoin’de yatırım stratejisini paylaştı Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası! IEO’lar Ne Durumda?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır