Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor”
Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor”

Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor”Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor”

Kriptokoin.com –Bitcoin fiyatına baktığımızda 4.000 Doları aştığını görüyoruz. Kesirli düşüşlere rağmen yükseliş yönlü fiyat tahminlerinin tekrar geri döndüğüne şahit oluyoruz. Kripto Para Ticaret Bankası Galaxy Digital’den Michael Novogratz, kripto paraları yattıkları kış uykusu modundan çıkaran ve gördüğünü de olduğu gibi söyleyen bir ses. Novogratz, Fundstrat’tan Thomas Lee’nin BTC fiyatına ilişkin en son yükseliş görünümüne dair düşüncelerini açıklamasının ardından, piyasanın fiyat noktasında dip yaptığı günler ile ilgili olarak bir çağrıda bulunuyor.

Novogratz’ın Anket Tepkisi
Novogratz’ın sözleri, Twitter’da bir boğa ya da ayı piyasasında olup olmadığımızı belirlemek için bir anket yapan Binance CEO’u Changpeng Zhao’ya bir yanıt niteliği taşıyor. Ankette şu ana kadar yaklaşık olarak 15.000 civarında oy kullanılmış durumda. İbreye baktığımızda ise oy kullananların üçte ikisinin temkinli bir şekilde bir ayı piyasasında bulunduğumuzu belirttiklerini görüyoruz. Novogratz bu ankete karşı çıkıyor. Kendisi üst noktalara harekete meyilli bir “yan piyasaya” işaret ediyor. Büyük bir cesaretle de “Bir sonraki hamlenin daha yüksek olacağını” öngörüyor.

Ancak Novogratz, bu yükselişin ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir fikir beyan etmediği için düşünceleri yetersiz kalırken, Fundstrat’dan Lee’nin önümüzdeki beş ila altı aylık döneme odaklandığı görülüyor. Uzmanlar bir temel aramak için iyi bir zaman seçiyor. Zira BTC fiyatı halihazırda 4.000 Doları geçmiş durumda ve bu değerlere şimdilik tutunmuş gibi görünüyor. Diğer taraftan Bitcoin yılbaşından bu yana % 5’lik bir artış da gerçekleştirmiş durumda. Son fiyat artışına baktığımızda dikkat edilmesi gereken husus, son bir yıllık dönemde ilk kez 11 Milyar Doları aşan bir işlem hacminin söz konusu olması.

Biz bu değerlendirmeleri yaparken Novogratz’ın geçen yılki Bitcoin fiyat tahmini ıskalarını unutmuş da değiliz. Zira dikiz aynasından geriye baktığımızda hepsi net bir şekilde görünüyor. Kripto para yatırımcıları yükseliş tahminlerine inanmak isterken, karşılanmayan beklentilerin yeniden ısıtılıp yatırımcıların önüne sunulması şüphecilik yaratıyor. Eski yüksek riskli yatırım fonu yatırımcısının bir dip nokta çağrısı, Twitter’da farklı yorumlarla karşılanıyor ve tepki görüyor. Bir Twitter takipçisi Novogratz’ın iyimserliğini sevdiğini söylerken bir diğeri de Novogratz’ın önceden ne söylediğini çok iyi hatırladığını belirtiyor.

Kripto para takipçilerinin hatırlayacağı üzere 2018 yılında Bitcoin’in 40.000 Dolar olacağına yönelik Novogratz’ın tahminin üzerinden çok fazla bir zaman geçmiş değil. Ayıların beklenenden daha fazla inatçı oldukları belli olunca Novogratz yapmış olduğu tahminleri kısa bir süre sonra gözden geçirmek zorunda kalmıştı. Novogratz’ın CNBC’de yaptığı açıklamaya göre, 2019’un ilk yarısında Bitcoin fiyatının 10.000 Dolarlık bir değeri tekrar ziyaret edeceği belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere Novogratz Bitcoin fiyatının 6.000-7.000 Dolar aralığında seyrettiği günlerde bir dip fiyat çağrısında bulunmuştu. Keşke dediği gibi olsaydı ama öyle olmadı.

Kripto Paraların Kurumsal Çabası
Novogratz’ın Bitcoin’in bir sonraki seviyeye geçmesinde bir yakıt görevi görecek olan kurumsal sermayeye bel bağladığını görüyoruz. Kendisi daha önce yapılan son yatırımda perakende yatırımcıları boğa koşusunda motive eden aynı FOMO’nun (kaçırılma korkusunun) bu sayede yakalanacağını belirtiyor. Fidelity Digital Asset Services faal durumda olduğuna ve büyük yatırımcıların yavaş ama emin adımlarla geldiklerine vurgu yapıyor.

Kurumlar aceleci değiller çünkü uzun süre boyunca zaten kripto para piyasasının içerisindeler. Fiyatlar tarafından korkutulmak yerine, erken giriş yapmadıklarından emin olmak istiyorlar. Novogratz’ı dinliyorlarsa, bu piyasaya girmek için en uygun zamanın şu an olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada, bir dip çağrısının doğru olup olmadığına bakılmaksızın, kripto para konusunda Novogratz aralarında su sızmayacak bir arkadaş da bulmuş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor” appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Milyarder Bitcoin Boğası: “Bir Sonraki Hamle Geliyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

20 Aralık Bitcoin fiyat analizi: Toparlanma sürecinde kritik nokta 3.875 dolar Ünlü Akademisyenden Bitcoin Yorumu İşte herkesin merakla beklediği kısa vadeli Ripple (XRP) fiyat tahminleri Huobi, Japonya’da Lisanslı Şekilde Hizmet Verecek Roger Ver: Bitcoin Sürklase Olacak 2020’ye kadar Hodl etmeniz gereken 4 Token

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır