Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyaca Ünlü GMO, Bitcoin Madencilik Cihazı Üretimini Durdurma Kararı Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyaca Ünlü GMO, Bitcoin Madencilik Cihazı Üretimini Durdurma Kararı Aldı
Dünyaca Ünlü GMO, Bitcoin Madencilik Cihazı Üretimini Durdurma Kararı Aldı

3/3


2/3


Japonya tabanlı internet devi GMO Internet Group, 25 Aralık tarihinde yayınladığı bir bildiride, Bitcoin madencilik donanımı sektöründen çekildiğini açıkladı.

Bitcoin madencilik sektörüne 2017 yılında giriş yapan dünyaca ünlü dev firma, özellikle 2018 yılının dördüncü çeyrek döneminde ”olağanüstü zarar” ettiğine değinerek, bundan sonra madencilik cihazı ”geliştirmeyeceğini, üretmeyeceğini ve satmayacağını” kesin bir dille vurguladı. ”Olağanüstü zarar” edildiğini belirten firma, söz konusu zararın karşılanamayacağını ve bu yüzden ”kurum içi” madencilik alanının artık hizmet veremeyeceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada GMO’nun madencilik işlemlerini ”bize daha temiz ve daha ucuz güç temini sağlayabilecek bir bölgeye” taşıma kararı aldığı da vurgulandı.

Firma 2018 yılında madencilik odaklı olup da  böyle bir haber veren en güncel isim oldu. Kripto para piyasası özellikle yılın dördüncü çeyreğinde yaşanan sert düşüş sonrası, bir çok hem bireysel hem de kurumsal madencilik firmasının rekor seviyede zarar etmesine yol açmıştı. Kasım ayında ortaya çıkan görüntülerin bir kaçında, Çinli madencilerin kilo ile Bitcoin madencilik cihazı sattığı ve bazılarını hurda niyetine verdiği bile gözlemlenmişti.


İlgili haber:
İddia: Çinli Kripto Para Madencileri, ”Kilo ile” Madencilik Cihazı Satıyor!

Bunun yanı sıra dünyanın en büyük Bitcoin madencilik firması olarak görülen Bitmain’in, çalışanlarının %50’sini firmadan çıkartacağı dedikoduları da yaşanan sıcak olaylardan birisi olarak öne çıkmakta.

GMO, dördüncü çeyrekte 320 milyon dolar gibi bir kayıp yaşadığını vurgularken, kripto para sektörü ile ilgili yaşanan zararın, ”finansal bütünlüğü” etkilemediğini dile getirdi.

Bunun yanı sıra yine geçtiğimiz tarihlerde ABD’li madencilik firması Giga Watt, artık hizmet veremeyeceğini açıklamıştı.


İlgili haber:
ABD’nin Önde Gelen Kripto Para Madencilik Firması Giga Watt, İflasını Verdi!

Dünyaca Ünlü GMO, Bitcoin Madencilik Cihazı Üretimini Durdurma Kararı Aldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyaca Ünlü GMO, Bitcoin Madencilik Cihazı Üretimini Durdurma Kararı Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 10 Bin Doların Altında! İşte Analistlere Göre Bitcoin’in Sıradaki Adımı Ripple, XRP adaptasyonunu artırmak için Kripto cüzdanı BRD ile birlikte çalışacak Ripple (XRP) ve Stellar (XLM) fiyat analizi: Ayıların öfkesi dinmeyecek mi? Cambridge Araştırması: Kripto Para Sektöründeki Terim Karmaşası Çözülmeli Ripple tahvil kararı tüm piyasayı çökertebilir! Elon Musk’tan Dogecoin Yorumu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır