Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu
Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu

© Reuters.  Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu© Reuters. Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu

Malta Başbakanı BM meclisinde konuştu, blockchain teknolojisinin “çok daha fazlasını” yapabileceğini söyledi

Yakın tarihli Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul toplantısında, Malta Cumhuriyeti Başbakanı Joseph Muscat, blockchain teknolojisinden ve kripto para birimlerinin geleceğin parasına dönüşmesinden söz etti.

Muscat, Malta’nın daha önce “yasal bir boşluk” altına sokulan blockchain teknolojisini düzenleyen ilk ülke olduğunu belirtti. Joseph, blockchainin, sistemleri iyileştirmek için çalışan devrim niteliğinde bir teknoloji olduğunu söyledi.

Platform ayrıca, iyi işletmelerin kötü işletmeleri filtrelemesine de yardımcı oldu. Ayrıca blockchain teknolojisinin “çok daha fazlasını” yapabileceğini de belirtti. Teknolojinin, hastaların “gerçek sahipliğe” sahip olduğu ya da kendi tıbbi kayıtlarına erişebildiği sağlık sisteminde çözüm sağlamak için kullanılabileceğini belirtti.

Muscat’a göre; blockchain teknolojisi, Küresel ısınmaya karşı mücadele etmek için 2005 yılında başlatılan AB iklim politikasının önemli bir dayanağı olan Emisyon Ticareti Sisteminde çözümler sunabilir.

“Emisyon ticareti sistemleri bir sonraki seviyeye alınabilir, insani yardımın hedeflenen yere ulaşmasına yardımcı olabiliriz”

Ayrıca, güvenliği ihlal edilmiş veriler nedeniyle meşru mülklerinden mahrum bırakılan bireyler hakkında konuştu ve “şirketler hissedarlarına daha fazla hesap verebilir” diyerek böyle bir insidansın blockchainin yardımıyla azaltılabileceğini söyledi.

Joseph, hükümetlerin vatandaşlarından bilgi alma yöntemlerini, vatandaşların kendi bilgi ve verilerini kullanma konusunda kendilerine yarattıkları, güvenebilecekleri düzenlenmiş bir ortamı değiştirmek zorunda kalacaklarını da belirtti.

Yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, ABD merkezli kripto para değişimi Bittrex, daha güvenli bir kripto para ticaret platformu sunmaya odaklanan Bittrex Malta’nın oluşumunu açıkladı. Exchange platformu ayrıca Malta hükümeti ve Avrupa Birliği tarafından kurulan düzenleyici çerçeveyi takip edecek.

Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malta Başbakanı Joseph Muscat Blockchain Hakkında Konuştu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte başarılı 2 analistten sıcak Bitcoin fiyat tahmini İki ünlü analistten korkutucu Bitcoin ve altcoin tahmini Coinbase Yılda 8 Milyon Yeni Kullanıcı Ekledi Tahvil Kralı’ndan Bitcoin ve Kripto Piyasası Tahmini Facebook’un Kripto Para Birimine 4 Gün Kaldı! Uzmanlar Ne Düşünüyor? Bitcoin, bu kritik fiyat eşiğinde başarısız kalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır