Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Chris Vermeulen: Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 Doları Görecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Chris Vermeulen: Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 Doları Görecek
Chris Vermeulen: Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 Doları Görecek


Kripto piyasasında sözü geçen analistlerden biri olan Chris Vermeulen, Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 doları görecek iddiasında bulundu.

Global Çaptaki Belirsizlik ve KargaşaSon zamanlarda Küresel borsalarda yaşanan kargaşa, yatırımcıların dikkatinin kripto piyasalardan küresel, ekonomik ve ticari meselelere doğru kaymasına sebep oldu.

Bitcoin de son zamanlarda hissedilir bir fiyatlama baskısı altında bulunuyor. Vermeulen’e göre küresel piyasalardaki zayıflamaların bu şekilde devam etmesi Bitcoin’in 6000 dolar seviyesinden daha da aşağıya seviyelere düşmesine sebep olacak.

Bitcoin’in büyük bir atak yaparak 18.000 dolar seviyesine çıkacağını iddia eden birçok yorum piyasada mevcut. Ancak Vermeulen’e göre Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 dolar seviyesini kesinlikle görecek. Bu iddiasını verdiği bir birkaç önemli etkene dayandırmaktadır.

Vermeulen, bu etkenler arasında yabancı yatırımcı ve Bitcoin yatırımcıları üzerinde yoğunlaşan kötümser tutum, para birimlerinin alışık olmadık şekilde dalgalanması gibi piyasayı derinden etkileyen problemleri sayıyor. Buna bağlı olarak yerel hisse senedi piyasalarının büyük düşüş yaşaması ve yerel ekonomilerin gün geçtikçe daralması da şu anda üzerinde önemle durulması gereken mevzular arasında yer alıyor.

Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 Doları GörecekTüm bu etkenler yatırımcıların sermayelerine sahip çıkmaya ve aşağı yönlü riskler sebebi ile yaşanacak kayıpları asgariye indirmek için “korumacı” bir pozisyona dönmelerine sebep olabilir.


Zaten Bitcoin’in henüz beklenen kırılmayı bir türlü gerçekleştirememesi yatırımcıların iyiden iyiye iştahını kaçırmış durumda. Bu küskünlük bir sonraki boğa koşusu için bitcoin’in aleyhine işleyebilir. Fiyat baskısı ve Bitcoin’i sahiplenme içgüdüsü azalmaya devam ederse beklenen çıkış hiç gerçekleşmeyebilir.

Bana göre eğer Bitcoin 5800 $ ‘ın altına düşer ve aşağı yönlü bir baskı yerse zaten 6 aydır bıkmış olan Bitcoin sevdalıları “yeter artık” diyerek kitle halinde Bitcoin’lerini elinden çıkarma yoluna gidebilir.

Daha Kötüsüne de Hazır Olun!Vermeulen ve ekibi Bitcoin’in, bu yılın sonuna kadar 5000 $ seviyesinin daha da altına inecek bir fiyat rotasyonu oluşturduğuna inanıyor. Ekibe göre küresel hisse senedi piyasalarının belirsizliği, kriptoların her yönden kayıplar yaşadığı bir ortam yaratıyor.

Bitcoin’de 6 aydan fazla süredir gerçek bir fiyat artışı gerçekleşmedi. Fiyatın çok dar bir kanalda ilerlemesi ve sürekli üst ve alt bantları test etmesi sonucu meydana gelen Bayrak (FLAG) formasyonu, olası kopma hareketinin çok tehlikeli olabileceğine dair gerçek bir uyarı işareti veriyor. Bu durumda eğer gerekli desteği bulamazsa, bitcoin kendini 5000-4000 bandında bir yere kendini atacaktır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Chris Vermeulen: Bitcoin18.000 Dolardan Önce 5.000 Doları Görecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Almanya’nın En Büyük İkinci Borsası XRP ve Litecoin ETN’lerini Listeledi! Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir Tron Yükselmeye Devam Ediyor! Yüzde 15 ve Üstü Artışın Sebebi Ne? BitMEX’teki Bitcoin tasfiyeleri çığrından çıktı: 1,6 milyar dolar! Bankalar Swift’ten kurtulup Ripple ile anlaşmaya çalışıyor Bitcoin Üzerinden Borç Almak İster miydiniz?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır