Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünya Bankası Grup Başkanı, Blockchain Teknolojisine Övgüler Yağdırdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünya Bankası Grup Başkanı, Blockchain Teknolojisine Övgüler Yağdırdı
Dünya Bankası Grup Başkanı, Blockchain Teknolojisine Övgüler YağdırdıIMF’in düzenlediği bir etkinlikte söz alan Dünya Bankası başkanı Jim Yong, yaptığı açıklamada kripto paralar ve Blockchain ile ilgili enteresan ifadeler kullandı. Yong, açıklamasında şunları söyledi:

”Dünya Bankası olarak, dünyada yaşanan son teknolojik gelişmeleri, takip etmemiz gereken süratte takip edemediğimizi kabul etmeliyim. Dünyada yaşanan birçok olumlu gelişmenin, müşterilerimize yansıtılması noktasında yavaş kalmış durumdayız.”

Yong, daha sonra Blockchain teknolojisine övgüler yağdırdı. Bu yılın Ağustos ayında dünyanın ilk Blockchain bonosunu başarı ile hayata geçiren Yong ve arkadaşlarının bu yaptıkları, oldukça dikkat çekmişti. Başarılı yönetici, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Blockchain kesinlikle kağıt bürokrasinin yükünü azaltan bir teknoloji. Bizim fikirlerimize ve düşüncelerimize göre, gelecekte de oldukça değerli bir teknolojiye evrilecek.”

Yolsuzlukla mücadelede ve bunun önlenmesinde Blockchain gibi teknolojilerden ciddi yardım almayı planladıklarını belirten Yong, Blockchain teknolojisi sayesinde bu noktada ciddi bir mesafe kat etmeyi umduklarını da sözlerine ekledi.

Yong, konuşmasının bir bölümünde kripto paralara da ayrı bir başlık ayırdı ve dünyada yaşanan son gelişmeleri son hızda takip etmek ve birçok ülke ile irtibat kurmak durumunda olduklarını belirtti.

Otoriteler ise, IMF ve Dünya Bankası gibi geleneksel ekonominin çok önemli iki paydaşının Blockchain ve kripto paralar konusunda bilgi sahibi olması ve araştırma yapmasının oldukça değerli bir şey olduğuna değiniyor. Sektörün daha iyi anlaşıldıkça, daha iyi regülasyonların çıkacağını belirten otoritelere göre, bu tarz açıklamalar son derece olumlu.

Dünya Bankası Grup Başkanı, Blockchain Teknolojisine Övgüler Yağdırdı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünya Bankası Grup Başkanı, Blockchain Teknolojisine Övgüler Yağdırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Bitcoin Boğası: “BTC, 2021’e Kadar Facebook Sayesinde 100.000 Dolara Ulaşacak” Stellar (STR) Coin Nedir? Steller Coin Nasıl Üretilir? Stellar Nereden Alınır Satoshi Geri Mi Döndü? Nakamoto’nun P2P Profili Yeni Bir Gönderi Paylaştı ve Arkadaşlık İsteğini Kabul Etti! Bankaya Açtığı Davayı Kazanan QuadrigaCX Borsasının Fonları, Hala İade Edilemiyor! 30 Temmuz Piyasa Özeti 4091 dolardan 383 dolara – Bitcoin Cash’in hazin hikayesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır