Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın En ”Az Pahalı” Eseri, Lightning Network Kullanılarak 1 Milisatoshi Karşılığında Satıldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın En ”Az Pahalı” Eseri, Lightning Network Kullanılarak 1 Milisatoshi Karşılığında Satıldı!
Dünyanın En ”Az Pahalı” Eseri, Lightning Network Kullanılarak 1 Milisatoshi Karşılığında Satıldı!

2/2


2/2


20 Aralık tarihinde, cryptograffiti isimli Reddit kullanıcısının açtığı bir gönderi, kısa zamanda çok fazla ilgi çekti çünkü bu gönderinin gerçekten de ayrı bir özelliği var. Kripto para sanatçısı, Bitcoin’in Lightning Network teknolojisinin kullanışlılığını göstermek ve bunu kullanmaya teşvik etmek için, mini minnacık bir sanat eserini, ”mikro açık arttırma” usulü ile sattı ve büyük ihtimalle tarihe geçti.

1.44 x 1.75 boyutunda olan sanat eseri, ABD doları banknotundan yapılmış  bir siyah kuğu gösteriyor ve açık arttırma esnasında normal açık arttırma usulünün tam aksine, en düşük teklifi verene satıldı. En düşük teklif ise satışın gerçekleştiği anda 0.0.000000037 dolar değerinde olan 1 milisatoshi olarak tarihe geçti.

Cryptograffiti isimli sanatçı, bu eserin ”kripto / blockchain hareketini yaymaya” adandığını ve kripto para birimlerinin sanatçılar için nasıl ”alternatif gelir kaynağı” oluşturabileceğini göstermek için yapıldığını vurguladı.

Bir zamanlar kullanıcılara ciddi sıkıntılar yaşatan Bitcoin ödemeleri, Lightning Network teknolojisinin iyiden iyiye geliştirilmesi ile bu gibi mikro ödemelerin bile yapılmasını sağlıyor ki sanatçının amacı da zaten bunu göstermek. Sanatçıya göre bu tip kullanımlar, ”trafikte sizin araya girmenize izin veren kişilere bahşiş vermek için” bile kullanılabilir ve mikro ödemeler gerçekten de ana akım kabul için ciddi bir öneme sahip.


Sanatçı bunun yanı sıra ironik bir şekilde, sanat eserini normalde sahte itibari para tespit etmeye yarayan tespit kalemi ile boyadı ki yapılış sürecini buradaki linkten izleyebilmek mümkün.

Dünyanın En ”Az Pahalı” Eseri, Lightning Network Kullanılarak 1 Milisatoshi Karşılığında Satıldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın En ”Az Pahalı” Eseri, Lightning Network Kullanılarak 1 Milisatoshi Karşılığında Satıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tecrübeli analistten tüm endişeleri dağıtacak Bitcoin tahmini Sıcak haber: Bitfinex ve Tether mahkemelik oldu, acısı Bitcoin’den çıktı! Litekoin ATM’ler Dünyada Yaygınlaştı LocalBitcoins İran’ı Banladı! Dünyanın en büyük borsası listelemek istiyor: Yeni bir Bitcoin ETF’si gündemde İngiltereli Finansal Düzenleyici Kurumundan ‘Endişeli’ Bitcoin Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır