Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CFTC Yöneticisi: Geliştiriciler, Kriminal Olaylardan Sorumlu Tutulmamalı

Ana Sayfa » GÜNCEL » CFTC Yöneticisi: Geliştiriciler, Kriminal Olaylardan Sorumlu Tutulmamalı
CFTC Yöneticisi: Geliştiriciler, Kriminal Olaylardan Sorumlu TutulmamalıCFTC yöneticisi Brian Quintentz, yaptığı açıklamada kripto para piyasalarının durumuna ilişkin görüşlerini paylaştı.

Quintentz, yaptığı açıklamada kripto paraları nasıl regüle etmeleri gerektiği sorusuna yanıt ararken, akıllı kontrat geliştiricilerinin hukuki yükümlülüklerine ilişkin de konuştu. Quintentz yaptığı açıklamada halka açık Blockchainlerde geliştiricilerin, madencilerin ve bu ağı kullanan kişilerin ağdaki yasa dışı aktivitelerden hiçbir koşulda ve şartta sorumlu tutulmamaları gerektiğini ifade etti.

Quintentz bu fikirlerinin kendisinin şahsi düşünceleri olduğunu ve elbette CFTC’nin resmi düşüncelerini temsil etmediğini üzerine basa basa ifade ederken, ulusların çıkarlarının aksi yönünde yapılan hamlelerden ise, bu kişilerin sorumlu tutulmasının doğru bir davranış olmayacağını ifade etti.

Quintentz, sözlerine şöyle devam etti:

”Geliştiricilerin ya da madencilerin herhangi bir yasal yaptırımla, kendilerinin yapmadığı ya da bir parçası olmadıkları bir şey yüzünden karşı karşıya kalmalarını istemem. Bu insanlar, netice bir kod yapıp bir uygulamayı halka sunarken, bunu Amerikan vatandaşlarının kulanması için yapıyorlar. Bu tarz yasa dışı aktiviteler ise, ulusların çıkarlarının aksi yönünde giden ve bunun kötüye kullanımı ile ortaya çıkan şeyler. O sebeple onları yanlış bir şey yapmakla suçlamak, pek de akılcı bir yaklaşım olmayacaktır.”

Quintentz, daha önce de yaptığı açıklamalarda Blockchain ve kripto para teknolojilerinin oldukça devrimsel ve inovatif ürünler olduğunu ifade etmişti. Başarılı yönetici, aynı zamanda ciddi bir Donald Trump destekçesi olması ile de biliniyor.

CFTC Yöneticisi: Geliştiriciler, Kriminal Olaylardan Sorumlu Tutulmamalı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CFTC Yöneticisi: Geliştiriciler, Kriminal Olaylardan Sorumlu Tutulmamalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum’un 2018-2019-2020 Fiyat Tahmini ve Eğilimler 2018 Yılı Sona Yaklaşırken, En Büyük Kaybeden Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin Gibi Gözüküyor En Büyük HODL’cular Kim? 10.5 Milyon Adet Bitcoin 2018 Yılından Bu Yana Hiç Hareket Etmedi! Yerli Bitcoin Borsası Makropa’dan Kullanıcılara 50 MKC, 10 TL ve 3 Ay Komisyonsuz İşlem Hediye Ethereum (ETH) bir ilke imza atacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır