Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NASDAQ’ın Blockchain Yönetimi Başkanı: Blockchain Dünyayı ”Kökten Değiştirecek”

Ana Sayfa » GÜNCEL » NASDAQ’ın Blockchain Yönetimi Başkanı: Blockchain Dünyayı ”Kökten Değiştirecek”
NASDAQ’ın Blockchain Yönetimi Başkanı: Blockchain Dünyayı ”Kökten Değiştirecek”

© Reuters.  © Reuters.

14 Eylül Cuma günü, dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından olan Nasdaq‘ın küresel piyasalar muhabiri, borsanın blockchain ürün yönetim bölümü başkanı Johan Toll ile röportaj yaptı.  Röportaj esnasında Nasdaq tarafından blockchain endüstrisi ve diğer Fintech sektörlerini kapsayan projeler ele alındı ve tartışıldı.

İlk olarak Johan’a, Nasdaq ekibi tarafından başlatılan ve hala devam eden blockchain projesi soruldu. Johan’a göre, varlıkları tokenleştirme ve yatırım fonları işlemlerini yapma açısından, söz konusu proje gerçekten ilginç yönler barındırıyor. Dünyaca ünlü firma bunun yanı sıra özellikle İskandinav ülkeleri dahilinde açık uçlu fon trading işlemlerini de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Yaklaşık bir senedir, İskandinav ülkelerindeki bankaların kullandığı eski antika alt yapıyı, tamamen yeni ve işlevsel dağıtık defter teknolojileri ile değiştirmek için çalışmalar yapmaktalar.

Dahası, blockchain teknolojisini sadece varlıklar ile ilgili durumlar için değil, aynı zamanda ödemeleri güvenle yapabilmek için de kullanacaklar.

Johan’a göre blockchain endüstrisinin gelişmesi açısından iş birliği en büyük ve en önemli adımların başında geliyor. Başarılı yönetici Blockchain teknolojisinin bütün bir piyasayı kökten değiştirebileceğini ancak bunun sadece teknoloji ile olmayacağını üstüne basa basa belirtti. Blockchain’in bütün dünyada devrim yaratması için müşteriler, düzenleyici kurumlar, merkez bankaları ve piyasayı değiştirme konusunda yardım edebilecek kim varsa onlarla beraber çalışılması zorunlu.

”Blockchain gerçekten bizim için yarını yeniden yazıyor iş birliğinin piyasaları nasıl değiştirebileceğini de açıkça gösteriyor.”

NASDAQ’ın Blockchain Yönetimi Başkanı: Blockchain Dünyayı ”Kökten Değiştirecek” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NASDAQ’ın Blockchain Yönetimi Başkanı: Blockchain Dünyayı ”Kökten Değiştirecek” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Joe Lubin’den Libra’ya Eleştri Doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen Woo’dan sevindiren BTC tahmini Sıcak Gelişme: ZRX Dünyaca Ünlü Coinbase’de Listelendi! Bitcoin’i 2019’un son aylarında neler bekliyor? Analistler cevapladı Cardano 4% düşüşle 0,049988 seviyesinin altına geriledi Litecoin Ani Yükselişi İle Bitcoin Cash ve EOS’u Geçip Dördüncülüğe Yükseldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır