Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat! Beam, Mimblewimble’ın Kripto Para Cüzdanlarında ”Kritik” Bir Açık Buldu ve Kullanıcıları Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat! Beam, Mimblewimble’ın Kripto Para Cüzdanlarında ”Kritik” Bir Açık Buldu ve Kullanıcıları Uyardı
Dikkat! Beam, Mimblewimble’ın Kripto Para Cüzdanlarında ”Kritik” Bir Açık Buldu ve Kullanıcıları UyardıMimblewimble gizlilik protokolünü kullanan ilk kripto para birimi olan ve yakın zamanda piyasaya çıkan Beam, bu sefer pek olumlu bir haberle gündeme gelmedi. Beam kripto para biriminin arkasındaki ekip, cüzdan yazılımı içerisinde ”kritik” olarak niteledikleri bir sistem açığı bulduklarını açıkladı ve kullanıcıların bundan zarar görmemesi için neler yapması gerektiğini anlattı.

Bilgiyi kendi Twitter hesaplarından paylaşan ekip, kullanıcıların anında Beam Wallet yazılımını silmelerini ve Beam’in internet sayfasından bunun yamalanmış versiyonunu indirmelerini ifade etti. Projenin GitHub sayfasında da konu hakkında uyarılarda bulunuldu ve ”sistemsel açık hakkındaki detaylar ve CVE, olası kötüye kullanımları önlemek için bir hafta içerisinde açıklanacak” açıklaması yapıldı.

Bunun yanı sıra sistemsel açığın ilk olarak Beam ekibi tarafından tespit edildiği ve başka bir yere aktarılmadığı vurgulandı. Projenin CTO’su Alex Romanov, ”durum çoktan düzeltildi” ifadesi ile kullanıcıların yüreğine su serpti ve madencilerin veya ağ düğümlerinin bundan etkilenmediğini vurguladı.

Gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan Beam, kendisinden daha önce duyurusu yapılan ve aynı Mimblewimble protokolünü kullanan Grin’den daha önce piyasaya çıktı ve Grin bir aksilik olmazsa önümüzdeki Salı günü piyasaya çıkacak.

Dikkat! Beam, Mimblewimble’ın Kripto Para Cüzdanlarında ”Kritik” Bir Açık Buldu ve Kullanıcıları Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat! Beam, Mimblewimble’ın Kripto Para Cüzdanlarında ”Kritik” Bir Açık Buldu ve Kullanıcıları Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stellar ve Cardano Coinbase’in en güçlü adayı görünsede, ZCash daha önce listelenebilir Ekonomik krizde rüştünü ispatlarsa Bitcoini kimse tutamaz! Uzun vadeli teknik göstergeler Bitcoin boğalarını harekete geçirebilir Binance’in CEO’su: Boğa koşusunu Amazon’un CEO’su tetikleyebilir Bitcoin’e İştahı Artan Wall Street Devlerinden 20 Milyon Dolarlık Blockchain Yatırımı Alex Krüger Bitcoin ve BitMex Soruşturmasını Yorumladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır