Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 2.000 Dolar Endişesini Aşamadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 2.000 Dolar Endişesini Aşamadı
Bitcoin 2.000 Dolar Endişesini Aşamadı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Cash hard forkundan sonra düşüş sürecine giren ve geçtiğimiz hafta tarihinin en kötü haftalarından birini yaşayan Bitcoin’de dalgalı fiyatlanmalar devam ediyor. 4000 dolar seviyesinin üzerinde kalamaması yatırımcıları iyice endişelendiriyor ve yatırım yapmamalarını sağlıyor.

(Bknz: Bitcoin Tarihin En Kötü Haftalarından Birini Geçiriyor)

Bitcoin fiyatındaki 2.000 dolar endişesi yeni yatırımların ve yatırımcıların önündeki en büyük engellerden bir tanesi. 2.500 dolar ve ardından 2.000 dolar ila 1.500 dolara kadar düşebileceği iddialarının yoğunlukta olması kripto para piyasasında yarattığı ağır baskı ve etkiler sonucunda yatırımcıların ”olumsuz” bakış açısına neden olmakta. Piyasanın bu derece olumsuz olması Bitcoin karşıtları tarafından çokça seviliyor ve açıklamaların ardı arkası kesilmiyor.

(Bknz: Nouriel Roubini: Bitcoin Balonu Patladı!)

Bir süredir düşüşlerin durmasına ve denge kurulmasına yönelik beklentiler olmasına rağmen kripto para yatırımcıları beklentilerinin son fiyat dengesinin üzerinden 3.850 dolara düşüş olmasından dolayı olmayacak olduğunu düşünmeye başladı.

Bazı kesimler tarafından birkaç ay içerisinde rekor kırılacak iddiaları hala geçerli iken bu iddialara artık yatırımcıların pekte inandığı söylenemez. Ancak dip noktalar görüldükten sonra düşen fiyat ile beraber yeni ve eski yatırımcıların aynı hızda yatırım yapacakları çok olası bir durum. Hatta piyasanın bu kadar düşmesinin arkasında büyük yatırımcıların olduğuna inanılıyor.

(Bknz: Küçük Yatırımcılar Kaybederken Büyük Yatırımcılar Kazanıyor)

Fiyatından hariç piyasa değeri 70 milyar dolar düzeyinde olan Bitcoin, bu yönü ile yatırımcılara güven veremezken, 100 milyar dolardan daha büyük hacmini kaybetmesinden dolayı ”geri 100 milyar dolar olmadan yeni yatırımcıların piyasada Bitcoin’e yatırım yapmaları çok zor” etkisi yarattı. Kripto paraların yatırımcıları üzmesi ve yatırımcılara yıl sonunda bekledikleri kazancı vermeyecek olduğuna yönelik ortaya çıkan beklentiler ve fiyat politikası bir süre Bitcoin sahiplerinin bekledikleri kazancın olmayacağını ve bekledikleri kadar yüksek kazanamayarak 2.000 dolar endişesi yaşamalarının asıl sebebi olacak.

En büyük 5 kripto paranın son bir senelik performansı için Tıklayın.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 2.000 Dolar Endişesini Aşamadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev borsa Bitfinex Planlı Bakım Çalışmasına Gidiyor: 7 Saat Erişim Yok Bitcoin ölmüyor! Binance CEO’su: “Bitcoin düşmanları boğa koşusunda meçhul olacak.” Ethereum %10,66 Düşüş Yaşadı Bitcoin 10. Yılını Kutladı: 140journos Belgeselinin Dikkat Çeken Noktaları Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha Zor Ripple (XRP) mi Stellar (XLM) mi? İşte Weiss Ratings’in Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır