Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Yarı İletken Üreticisi Açıkladı: Madencilik Sektörünün Talebi Çok Azaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Yarı İletken Üreticisi Açıkladı: Madencilik Sektörünün Talebi Çok Azaldı
Dev Yarı İletken Üreticisi Açıkladı: Madencilik Sektörünün Talebi Çok AzaldıDünyanın en büyük bağımsız yarı iletken üreticisi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TMSC) yaptığı açıklamada şirketin 4. çeyrek karının çok ufak bir miktar artmasını beklediklerini ifade etti.

Tayvan’da 1987 yılında kurulan ve o günden bu yana müşterilerine hizmet veren firma, Apple (NASDAQ:AAPL) gibi dev firmalara da hizmet veriyor. TMSC, ülke genelinde en kaliteli ve güvenilir teknoloji şirketi olarak da biliniyor. Şirketin yayınlanan dönemsel raporunda ise, kripto para madenciliği için gelen talebin azaldığı belirtildi.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nda da hizmet gören gören TSMC, yayınladığı raporda akıllı telefon endüstrisinden gelen kullanım talebinin arttığını ifade ederken, buna karşın kripto para madencilik ekipmanları üreticilerinden, kendilerine gelen yarı iletken madde talebinde belirgin bir azalma olduğunu kaydetti.

Kripto paraların fiyatının Ocak ayında yaptığı tavan, madencilik ekipmanı ya da oraya madde üreten birçok şirketin kar marjını oldukça arttırmıştı. Ancak, son 9-10 aydır piyasalarda yaşanan düşüş ile birlikte, başta bireysel madenciler olmak üzere, birçok madenci makineleri kapatma yoluna gidince; bu yönde gelen talepte de ciddi bir azalma oldu.

Fiyatların düşmesi, madenciliği daha az karlı bir iş yaparken, bu durumun da satışlara yansıdığını bizzat Nvidia CEO’su Jensen Huang da belirtti. Başarılı yönetici, yaptığı açıklamada kripto para madencilerinin ürünlerine olan taleplerinin fiyatları arttırdığını ifade ederken, bu talebin şimdilerde ise giderek azaldığından dem vurdu.

Dev Yarı İletken Üreticisi Açıkladı: Madencilik Sektörünün Talebi Çok Azaldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Yarı İletken Üreticisi Açıkladı: Madencilik Sektörünün Talebi Çok Azaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings: Bitcoin 2015 yılından beri en ideal alım bölgesine yaklaştı Bitcoin Sakin; Facebook Blockchain Ekibini Genişletiyor Dogecoin Binance.US’te listeleniyor! DOGE altcoin sezonunu başlatabilir mi? 240 milyon dolarlık dev Bitcoin transferi, Çin’in büyük ponzi planıyla ilişkilendiriliyor 1 Bitcoin ve 50,000 Ripple ödüllü kripto para yarışmasına kayıtlar başladı! Binance’nin Merkeziyetsiz Borsası Tartışmaları da Beraberinde Getirdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır