Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemi
Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik SistemiAlanının önde gelen şirketlerinden olan Deloitte, Attest Inc. ile işbirliği yapmaya başladı. Bir araya gelen bu iki şirket, Blockchain tabanlı yeni bir dijital kimlik sistemi geliştirmeyi planlıyor.

Merkezi ABD’nin Chicago kentinde bulunan ve kimlik yönetim sektöründe faaliyet gösteren Attest, ortak bir kimlik platformu sunuyor. Vatandaşlar bu platform aracılığıyla çeşitli işlemler gerçekleştirebiliyorlar.

İkili arasında kurulan yeni ortaklık doğrultusunda özel bir kimlik sistemi oluşturulacak. Yenin sistemde Blockchain teknolojisinden faydalanacak olan şirketler, özellikle hükümet hizmetlerini çok daha basit bir hale getirmeyi planlıyor. Sistemde Deloitte’in müşterileri, Attest’in de teknolojisi kullanılacak.

Ortaklık doğrultusunda ilk olarak özel bir cüzdan üretilecek. Attest Wallet adıyla hazırlanacak olan bu cüzdan, kripto para cüzdanlarına bir hayli benziyor. Attest Wallet sayesinde kullanıcılar resmi kimliklerini dijital bir ortamda toplayabilecek, bu kimlikleri yönetimini çok daha kolay bir şekilde sağlayabilecekler.

Geliştirilecek olan bir diğer ürün ise Attest Enterprise olacak. Bu ürün iki farklı uygulama programlama arayüzünden (API) oluşacak ve bunlar sayesinde kullanıcıların kimlikleri doğrulanabilecek, üçüncü partilere yetki verilebilecek. Kullanıcılar ayrıca bu API’lar sayesinde kişisel verilerinin bir başkası tarafından kontrol edilmesine yetki verebilecekler. Deloitte Consulting LLP’nin Genel Müdürü Wendy Henry, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Dijital cüzdan dendiği zaman pek çok şirketin aklına kendi kimliğini yöneten bireyler geliyor ancak hükümetler, vatandaşları bir bütün olarak görmeliler. Bazı vatandaşlar, kimliklerini diital ortama taşımak istemiyor olabilir.”

Attest’in kurucu ortaklarındna Cab Morris, hükümet tarafından basılan dijital kimliklerin maddi açıdan büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyor.

Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grayscale Ethereum Trust’ta 1 Ethereum (ETH) 6.000 Dolar! Kanada’da Tutuklu Olan Uyuşturucu Satıcısı, BTC’lerini Geri İstiyor Nasdaq CEO’su: Bitcoin “Geleceğin Küresel Para Birimi” Haline Gelebilir Haftanın Verge Haberleri: Nascar, Ortaklık ve Toplumsal Kabul Hamlesi Binance, İkinci İtibari Para – Kripto Para Borsasını Arjantin’de Açıyor Fransa’daki Şarap Şirketi Japonya’daki Kripto Para Borsasını Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır