Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Kripto Paralarla İlgili Altı Yasa Tasarısı Hazırladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Kripto Paralarla İlgili Altı Yasa Tasarısı Hazırladı
Güney Kore Kripto Paralarla İlgili Altı Yasa Tasarısı HazırladıGüney Kore‘nin finans otoritesi, yakın zamanda kripto paralarla ilgili hazırlanan altı yasa tasarısı hakkında detaylı açıklamalar yaptı. Bu tasarıların en büyük amacı, ülkedeki yatırımcıları sektördeki çeşitli risklerden korumak.

Altı Farklı Tasarı

Güney Kore’deki Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Bitcoin.com ile iletişime geçerek hazırlanan yasa tasarıları hakkında detaylı bilgiler paylaştı. FSC sözcülerinden birinin konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

“Millet Meclisi üyeleri altı tasarı hazırladılar ancak FSC’nin Meclis’e kripto paralarla ilgili sunduğu bir tasarı yok.”

Bu altı tasarıda kripto para sektöründeki çeşitli alanlara değiniliyor. Bazı tasarılar borsalarda yaşanabilecek olası hack saldırılarıyla, bazıları yatırımcıların güvenliğiyle, bazıları kişisel veri kullanımıyla, bazılarıysa ticarete ilişkin veri paylaşımıyla alakalı.

Güney Kore Hükümeti, Ocak ayında gerçek-isim sistemini yürürlüğe soktuktan sonra kripto paralarla ilgili kapsamlı bir çalışma yapmadı. Hükümetin bu sistemi, takma isim kullanarak kripto para ticareti yapmayı önlüyor.

Daha önceden paylaştığımız haberlerde de belirttiğimiz üzere Güney Kore’deki yetkililer, kripto para borsalarının belli oranda tazminat fonuna sahip olmalarını istiyor. Borsalar böylece hack saldırısına uğrasalar dahi kullanıcılara para iadesi yapabilecekler.

Bir diğer tasarıda ise kripto para alımı, satımı yapılabilen platformların FSC’den onay almaları gerektiği belirtiliyor. Bu tasarının amacı, ülkedeki kripto para platformların güvenliğinden emin olmak.

Geri kalan tasarıların genel olarak yatırımcıların güvenliğiyle alakalı olduğunu söylemek mümkün. Güney Kore’deki yetkililer, kripto para piyasasını olabildiğince güvenli hale getirmek istiyorlar.

Güney Kore Kripto Paralarla İlgili Altı Yasa Tasarısı Hazırladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Kripto Paralarla İlgili Altı Yasa Tasarısı Hazırladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 10 Bin Doların Altında! İşte Analistlere Göre Bitcoin’in Sıradaki Adımı Ripple, XRP adaptasyonunu artırmak için Kripto cüzdanı BRD ile birlikte çalışacak Ripple (XRP) ve Stellar (XLM) fiyat analizi: Ayıların öfkesi dinmeyecek mi? Cambridge Araştırması: Kripto Para Sektöründeki Terim Karmaşası Çözülmeli Ripple tahvil kararı tüm piyasayı çökertebilir! Elon Musk’tan Dogecoin Yorumu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır