Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

AMD Bu Yılın Üçüncü Çeyreğinde Blockchain Sektöründen Verim Alamadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » AMD Bu Yılın Üçüncü Çeyreğinde Blockchain Sektöründen Verim Alamadı
AMD Bu Yılın Üçüncü Çeyreğinde Blockchain Sektöründen Verim AlamadıÖnde gelen ekran kartı üreticilerinden AMD, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin yeni bir mali rapor yayınladı. AMD, yayınladığı raporda çeyrek genelinde Blockchain ile alakalı olarak yapılan ekran kartı satışlarının hacim olarak epey düşük olduklarını belirtti.

ABD merkezli ekran kartı üreticilerinden olan AMD, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bir mali rapor yayınladığı ve çeyrek genelinde 1.6 milyar dolar civarında gelir elde ettiğini belirtti. Bazı uzmanlar AMD’nin 1.7 milyar dolar civarında gelir elde etmesini bekliyorlardı ancak şirket beklentilerin altında kaldı.

Şirketin Bilgi İşlem ve Grafik bölümünde elde ettiği gelir, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 12 oranında artış yaşayarak 939 milyon dolara yükseldi. Şirketin bu alanda yaşadığı gelir artışının, Ryzen satışlarından kaynaklandığını düşünülüyor. Ancak şirketin Blockchain ile alakalı satışlar, şirketin kasasında pek de olumlu bir etki bırakmadı.

AMD’nin CEO’su olan Lisa Su bir süre önce Blockchain sektörüyle ilgili bazı açıklamalar yapmıştı. Lisa Su, bu açıklamalarında Blockchain sektörünün AMD için en azından kısa vadede pek verimli olmadığını belirtti. Lisa Su, her ne kadar “merkezsiz bir ağ” imkanı sunan Blockchain’in “iyi bir teknoloji” olduğunu söylese de şirketin bu sektörden -kısa vadede- büyük beklentilerinin olmadığını vurguladı.

AMD’nin hisselerinde mali raporun yayınlanmasının hemen ardından yüzde 9’luk bir düşüş görüldü ve hisse başı fiyat 22.79$’a kadar geriledi. Reuters tarafından yapılan habere göre şirketin hisselerindeki bu düşüşün sebebi, insanların bu çeyrekte AMD’den daha büyük bir başarı bekliyor oluşuydu.

AMD Bu Yılın Üçüncü Çeyreğinde Blockchain Sektöründen Verim Alamadı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

AMD Bu Yılın Üçüncü Çeyreğinde Blockchain Sektöründen Verim Alamadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ambrosus CEO’su: Bitcoin market değeri düşecek, Altcoin balonu patlayacak JP Morgan Yöneticisi: Distopyada Yaşıyor Olsak Bitcoin İşe Yarardı Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır? Calvin Ayre: Bitcoin SV Gelecekte Bütün Kripto Para Birimlerini Geçecek Ripple, Dubai bankası ile anlaştı 800 milyon dolarlık yatırım şirketinden Stellar’a yatırım

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır