Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi
Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi

© Reuters.  © Reuters.

Blockchain, geçtiğimiz hafta Big Four denetim ve danışmanlık firması Deloitte tarafından yayınlanan 2019 Teknolojik Trendler raporunda yıkıcı bir teknoloji olarak öne çıkıyor.

Rapordaki bir makaleye göre, “gelişmiş bir ağ kurmak, dijital geleceğimizin gizli kahramanı” ve blockchain de bunun bir parçası. Blockchain’den 25 kere bahsedilen raporda, bu teknolojinin hızla büyüyen ve kitlesel olarak benimsenme yolunda olan teknolojiler arasında olduğu dikkat çekiyor.

Blockchain Yatırımları Gittikçe Büyüyecek
Raporda ayrıca, International Data Corporation’a (IDC) göre, dünya çapında blockchain çözümlerine harcanan miktarın 2021’de 9.7 milyar dolara ulaşacağı belirtiliyor. Bir başka IDC öngörüsüne göre ise, 2022’de bu miktar 11.7 milyar doları bulacak.

Yıllık raporda aynı zamanda blockchain’in, “hem tüketici bilincini hem de yatırımı ele geçirmesi, birkaç yıl önce adının sadece kripto parayla ilişkilendirilmesi göz önüne alındığında dikkate değer” olduğu belirtiliyor. Raporun yazarları blockchain’in doğası ve sonuçları hakkındaki düşüncelerini şöyle açıklıyor:

“Bugün blockchain, zamanında web iletişim dünyasında neyse, o: sadece iş dünyasının değil, aynı zamanda insanların da işlemlerini ve etkileşimlerini değiştiren son derece yıkıcı bir teknoloji.”

Deloitte’in raporuna göre, blockchain’in gelişmesi muhtemel olan alanlar, “büyük ihtimalle önümüzdeki birkaç yıl içinde ağ geçidinde, uyum katmanlarında ve ortak standartlarda çığır açan yenilikler” görecek. Kripto para uygulamaları konusunda ise araştırmacılar ölçeklenebilirlik ve işlem maliyeti sorunlarını ele almak için madenciliğe dayanmayan, işlemi hesaplamanın daha az hesaplamalı yolu olan bir kripto para algoritmasını proof-of-stake’i (PoS)yenilik olarak bekliyorlar.

Ekim ayında Cointelegraph’ın belirttiği gibi, Deloitte yaygın bir kabul görmesi için blockchain’in geliştirilmesi gereken beş temel alan belirledi.

Teknolojinin benimsenmesinin önündeki beş engel ise şunlar: zaman alıcı operasyonlar, standardizasyonun olmaması, yüksek maliyet, yasal düzenlemelerin belirsizliği ve blockchain ile ilgili firmalar arasında işbirliğinin olmaması.

Deloitte’in bakış açısı, görünüşe göre blockchain’in pratik kullanımının olduğuna dair çok az kanıt olduğuna inanan büyük finansal danışmanlık şirketi McKinsey & Company’nin fikirleriyle çelişmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alanında Lider Birkaç Şirket Bir Araya Geldi, Hedef Yeni Bir Blockchain Platformu Wyoming Kripto Paraları Para Olarak Görmeye Başlayacak Bu İndikatör ile Bitcoin Fiyatının Yönünü Tahmin Edebilirsiniz Libra Hükümetleri Korkuttu! LocalBitcoins İran’ı Banladı! ConsenSys WordPress Platformuna Yatırım Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır