Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Düzenleyici Eylemlerin Artmasıyla, 13 Ayın Düşük Seviyesine Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Düzenleyici Eylemlerin Artmasıyla, 13 Ayın Düşük Seviyesine Geriledi
Bitcoin, Düzenleyici Eylemlerin Artmasıyla, 13 Ayın Düşük Seviyesine Geriledi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü genel olarak düşüş yaşarken, Bitcoin 13 ayın düşük seviyesini gördü. Düzenleyici eylemler, İsviçre’den gelen olumlu gelişmelere rağmen, dijital paralar üzerine düşüş baskısını sürdürüyor.

Bitcoin %6,99 düşüşle 5.243,80 dolara geriledi. Gün içinde, 18 Ekim 2017’den beri gördüğü en düşük seviye olan 5.200,00 doları gördü.

Ethereum %12,40 düşüşle 155,43 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %8,18 değer kaybederek 0,47678 dolar oldu.

Piyasa kapasitesi ile 10 büyük kripto paradan yalnızca Tether, %0,08 artışla 0,98200 dolar olarak, pozitif bölgede kaldı.

Geçen hafta, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, yapay para cüzdanlarını düzenlemeyi planladı. Şu an, yalnızca dijital para alım satımı yapan şirketlerin ajansa kayıt yaptırması gerekiyor.

Daire, cüzdanların banka hesapları gibi olduğunu ve kendi yetki alanlarına girmesi gerektiğini savunuyor. Şu an, Japon yasaları dijital para birimlerinde işlem yapmadıkları için cüzdan servis sağlayıcıları için geçerli değil.

Diğer düzenleyici haberlerde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iki kripto girişimini para satışlarını menkul kıymet arzı olarak kaydettirmek için mecbur bıraktı. Cuma günü açıklanan en son baskıda SEC, Airfox ve Paragon Coin’i sorumlu tutarak, her iki firmanın da paralarını menkul kıymetler olarak kaydetmesini, yatırımcılara geri ödemesini, 250.000 $’lık cezalar ödemesini ve en azından gelecek yıl için regülatörle düzenli periyodik beyanlarda bulunmalarını istedi.

Olumlu haber akışında ise, İsviçre yetkilileri, çeşitli raporlara göre, dünyanın ilk kripto para birimi ETF’sini onayladı. Kripto kuruluşu Amun AG’nin, önümüzdeki günlerde Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin cash dahil olmak üzere büyük kripto para yatırımlarına izin verecek onayı aldığı bildirildi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Düzenleyici Eylemlerin Artmasıyla, 13 Ayın Düşük Seviyesine Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ayı Piyasasının Geri Dönmesiyle Sakin Sosyal Medya Devi Facebook Bitcoin’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor! Kripto Para Madencilik Şirketi 58 Milyon Dolar Kayıp Yaşadı Bitcoin, Ethereum ve Ripple Sakin, Bu Altcoin İse Airdrop Haberiyle Hızla Yükselişe Geçti Çarpıcı rapor: CME vade sonundan önce Bitcoin’de olağan dışı hareketler Binance DEX’e Bu 29 Ülkeden Erişim Sağlanamayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır