Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dash, Venezuela’da Yeni Bir Ödeme Sistemini Kullanıma Açtı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dash, Venezuela’da Yeni Bir Ödeme Sistemini Kullanıma Açtı
Dash, Venezuela’da Yeni Bir Ödeme Sistemini Kullanıma AçtıGizlilik odaklı kripto para olan Dash, SMS tabanlı bir kripto para gönderim sistemini, Venezuela’da kullanıma açtı. Ülkedeki kripto paralara olan bağımlılığı değerlendirmek ve bu alanda kendini iyice geliştirmek isteyen Dash yetkilileri, yaptıkları açıklama ile Dash Text sistemi ile Venezuela vatandaşlarının hiçbir şekilde internet ya da akıllı telefona ihtiyaç duymadan, sadece SMS atarak yeni bir para transferi deneyimi yaşayacağını duyurdu.

Son dönemde yaşadıkları ciddi ekonomik çöküş ve hiperenflasyon sonucunda kripto paralara dönerek paralarını güvence altına almaya çalışan Venezuela vatandaşları son dönemde bu trendi giderek arttırıyor.

Dash’in de Venezuela’da yaşanan bu problemleri gidermek ve ülkede kripto para kullanımını arttırmak için çalışmalar yaptığı biliniyor. Herkesin akıllı telefona ya da internete ulaşmasının mümkün olmadığı ülkede, bu iki araca olan gereksinimi ortadan kaldıracak olan SMS tabanlı bir para transferi deneyiminin, ciddi bir başarı sağlaması bekleniyor. Dash, bu sistem için BlockCypher adındaki bir platform ile anlaşmaya vardı.

Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar ‘DASH’ yazıp 22625’e SMS attıktan sonra, bir sonraki SMS’te ise CREAR yazacaklar ve bu sayede cüzdanları kurulmuş olacak. Cüzdanlar kurulduktan sonra ise sadece SMS vasıtası ile kullanıcılar birbirlerine DASH göndermiş olacaklar.

Şirket, bu sayede kullanıcı sayısını arttırmayı ve daha da popüler olmayı amaçlıyor. Bakalım, Venezuela özelinde bu yaptığı hamle ile DASH, ne kadar başarılı olabilecek?

Dash, Venezuela’da Yeni Bir Ödeme Sistemini Kullanıma Açtı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dash, Venezuela’da Yeni Bir Ödeme Sistemini Kullanıma Açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini revize etmek zorunda kaldı Ledger CEO’su: Binance Hacklenmesi Sonrası Satışlar İki Katına Çıktı! Finans Profesörü: Hiçbir Yatırım Stratejisi Kripto Para Birimlerinden Daha Kötü Değildir IDEX Borsası New York Vatandaşlarını Kara Listeye Aldı ve Endişe Yaratan Bir Örnek Oluşturdu Stellar 2% düşüşle 0,07996 seviyesinin altına geriledi Morgan Creek’in Blockchain ve Kripto Para Yatırımı Odaklı Fonu, 40 Milyon Dolar Sermaye Topladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır