Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?
Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?

© Reuters.  © Reuters.

Son günlerdeki düşük Bitcoin fiyat beklentisi SEC ve Bakkt öncesi bir tuzak olabilir mi? Kripto para piyasaları, en son düşüşte şimdiye kadar görülmemiş bir zayıflık seviyesi gösterdi.

Düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?Son günlerde, çoğu kripto para en yüksek değerinden %90 ya da daha fazla bir oranda düşük işlem gördü. Bitcoin 2017’nin başından bu yana görülmeyen seviyelere kadar değer kaybetti. Artık sektör analistleri arasında Bitcoin’in bir taban oluşturmak için daha da düşmesi gerektiği konusunda bir fikir birliği var.

Bitcoin‘in şu anki seviyelere düşmesi ilk defa Ekim ayı sonları ve Kasım ayının ilk günlerinde başladı. O zamanlar Bitcoin, 6,500 $ seviyesinin üzerinde istikrar sağlamada başarısız oldu ve bu, kademeli bir düşüşe yol açtı. Bitcoin’in fiyatı, 13 Kasım’da keskin bir şekilde düşmeye başladı. Şu anki fiyata düşmeden önce BTC, 6,350 $’dan 5,700 $ seviyesine kadar düştü.

Bu benzeri görülmemiş düşüşün ardından, analistler fiyatlandırma hedeflerini yeniden düzenlediler ve artık bir dip oluşturmak için Bitcoin‘in daha da düşmesi gerektiğine inanıyorlar.

Genesis Trading ve Genesis Capital’in ticaret şefi Michael Moro, CNBC’de konuşurken, Bitcoin‘in dibinin 3,000 $ seviyesine ulaşana kadar görülmeyebileceğini söyledi:

“Bitcoin, 3,000 $ seviyesine gelene kadar gerçekten dibi bulamazsınız. Bu gerçekten zor. Küçük direnç seviyeleri var. Son iki gün içinde iki kez test edilen 4,000 $ seviyesini gördük. Ancak 3500 $ seviyelerine çok uzak olduğumuzu düşünmüyorum.”

Moro ayrıca, yatırımcıların Bitcoin‘in uzun vadeli başarısına gerçekten inanmadıkça dipten satın almamalarını da ekledi. Çünkü mevcut ve ulaşabileceği yeni yüksek seviyeler arasında önemli türbülanslar olabilir.

Analistler, Bitcoin’in daha fazla düşeceğine katılıyorKripto para sektöründeki diğer analistler, Moro’nun kripto para piyasası için daha fazla kayıp ile ilgili değerlendirmelerine az veya çok katılıyorlar. Think Markets’in baş pazar analisti Naeem Aslam, 3,500 $’ın BTC için dip seviyesi olabileceğini söylüyor.

“Bitcoin’in, 4.700 $ seviyesinin üzerine yaptığı başarısız kırma girişiminin ardından daha da düşük seviyelere inmesi muhtemel. Düzenleyici ortam boğaları boğuyor ve ayılar daha da vahşileşiyor. Şu andaki momentum devam ederse, fiyatın 3,800 $ ya da 3,500 $ seviyesine ulaşması olasıdır.”

Geçtiğimiz günlerde, CrackedMarkets’teki bir analist olan Jani Ziedens, MarketWatch’e 3,500 $’lık bölgede alım baskısı bulunduğunu ve bu seviyeye ulaşıldığında kısa süreli bir sıçrama yapılabileceğini söyledi:

“Satışların önümüzdeki birkaç gün boyunca devam edeceğini düşünün. Ancak, 3,500 $’dan 5,000 $’a geri dönen bir sıçrama olasılığı var. Bu, en son düşüşe benzemese de, 3,500 $’dan 5,000 $’a bir sıçramanın sadece bir kaç günde olma olasılığı yaklaşık %50’dir. Bu, kalbi zayıf olanlar için değil. Kaçınılmaz sıcramada zıplamak isteyenler için iyi ödüller olacaktır.”

Bitcoin ve kripto paralara kurumsal ilgi pazara yardımcı olabilirKalıcı ay piyasası yatırımcıların morallerini düşürde de, piyasalardaki kurumsal ilginin artması, düşüş eğilimini tersine çevirebilir ve piyasaları tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri çekmeye yardımcı olabilir.

Kurumsal yatırımcılara hitap eden ICE (NYSE:ICE) destekli kripto para birimi platformu olan Bakkt, 24 Ocak 2019’da Bitcoin ürünlerini piyasaya sürecek. Bunun da pazar üzerinde çok kuvvetli olumlu bir etkisi olabilir.

Dünyanın en büyük geleneksel aracılık şirketlerinden biri olan Fidelity Investments, kripto para birimi yatırım platformunu piyasaya sürecek. Bu da kripto para pazarına kurumsal fon akışını sağlayabilir.

CNBC’ye konuşan Moro, günlük fiyat hareketlerinin çoğunlukla gürültü olduğuna ve kurumsal yatırımcıların, Bitcoin‘in 2018 yılını nasıl kapatacağını umursamadıklarına dikkat çekti:

“Bu, 10 yıllık bitcoin tarihinde gördüğümüz yüzde beşinci ya da altıncı yüzde 75’den fazla olan bir azalmayla ilgili. Ve eğer uzun vadeli merceğe sahipseniz, kurumsal yatırımcıların gerçekten Bitcoin fiyatının 2018’de nerede sonlanacağını gerçekten umursadıklarını düşünmüyorum. Çünkü onlar üç ila beş yıl sonrasına bakıyorlar.”

SEC Bitcoin ETF onayı ve kurumsal yatırımcıların piyasaya girmeyi düşündüğü bir zamanda BTC fiyatlarındaki ani çöküş düşündürücü. Acaba bu BTC fiyatları çok yükselmeden önce, daha düşük fiyat beklentisi, küçük yatırımcıların elindeki kripto paraları ucuza kapatmak için bir tuzak olabilir mi?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi? Bitcoin’in şimdiki adımı nedir? İşte 4 piyasa analistinin BTC’deki hedefi Mike Novogratz: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Alacak! Ethereum Classic’in İsmi mi Değişiyor? 11 Eylül Belgelerini Yayınlamakla Tehdit Eden Gruptan Fiyat Listesi! Milyonlarca dolarlık uyuşturucu parası, iki büyük Bitcoin borsasında saklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır