Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük Rakibi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük Rakibi
Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük RakibiRipple’ın piyasa stratejisti Cory Johnson, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Ripple ve kendisine göre Ripple’ın en büyük rakibi SWIFT hakkında açıklamalarda bulundu.

Ripple’ın test kullanımlarına değinen Johnson, ülke sınırları arasında para taşımanın ve göndermenin çok zor ve pahalı bir işlem olduğunu ifade etti. Ancak kurumsal devlerin yanı sıra, küçük işletmeler için olay çok daha fazla zorluk taşımakta. Küçük işletmeler aşırı komisyonlar ve alışık olunmayan süreçler yüzünden genellikle aldıkları işin getirisinin büyük bir kısmını sınır ötesi ödeme işlemleri için harcamak zorunda kalıyor.

Şimdiden Ripple ile ortaklık imzalayan bankalar olduğunu söyleyen Johnson, bu bankaların çok daha küçük ücretlerle, çok daha hızlı bir şekilde para aktarabildiğini ve bu işlemi şimdiden müşterilerine sunduğunu da ifade etti. Bankalar Ripple kullanarak düşürdükleri kendi komisyonlarını, müşteriye de yansıtıyorlar ve iki taraf için de kazan-kazan durumu ortaya çıkıyor.

Ripple’ın xCurrent isimli ödeme ürününün en büyük rakibinin ise SWIFT olduğuna değinen Johnson, şunları ifade etti:

”Bir ülkeden diğerine para gönderdiğinizi hayal edin. Paranı oraya varıp varmadığını, bilginin yolun hangi aşamasında kaybolduğunu bilmiyorsunuz ve onlar da size o an hiçbir bilgi veremiyor. Bilgi elde etmek veya paranızı geri almak için bile günlerce bekliyorsunuz. Bu durum, Ripple piyasaya girene kadar en üst düzey ve tek mümkün teknoloji idi.”

Cory, Ripple’ın ürünleri ile müşterilerin istediği zaman anlık olarak bilgi edinebileceklerini, ve bunun büyük bir gelişme olduğunu da vurgulamakta.

Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük Rakibi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük Rakibi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron’un Kurucusu Justin Sun: Merkeziyetsiz Uygulamalar Yüzde 500 Artacak! Bireysel Yatırımcılar İçin En Az Komisyon Alan Kripto Para Borsası Hangisi? Kripto Para Yatırımcısına Vergi Şoku! Yeni Zelanda Polisi: Cryptopia Soruşturması Çok Karmaşık Bloomberg analisti: Beklenen Bitcoin rallisi eskiler gibi olmayacak Bakkt ve Nasdaq Bitcoin’deki gidişatı değiştirmeye geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır