Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor
Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor

© Reuters.  © Reuters.

Amerika’nın kripto para konusunda en aktif eyaletlerinden birisi olarak gösterilen ve sektöre hareket alanı tanımaya çalışması ile bilinen Colorado’da Blockchain teknolojisinin kullanım alanları ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor.

Eyaletin temsil heyetinin verdiği önergeye göre, Colorado; Blockchain teknolojisinin tarım alanındaki kullanımı ile ilgili olarak çalışmalar yapacak. Depolama, veri onaylaması, organik ürünlerin tanınması ve giriş çıkışların takip edilmesi için Blockchain teknolojisinden faydalanmak isteyen eyalet, bu konuyu derinlemesine araştıracak.

Blockchain’in tüm bu konuların dışında ürün değişim sistemlerinde ve aynı zamanda satın alım süreçlerinde de kullanılması beklenirken; konuyla ilgili yapılacak araştırmaların sonucunda bir rapor yazılacağı da kaydedildi. Bu raporun yazımı ve potansiyel kullanım alanları ile ilgili örneklerin toplanması için verilen süre ise 2020’nin 15 Ocak tarihi olarak belirlenmiş durumda.

Blockchain teknolojisinin en büyük kullanım alanları arasında elbette en başta finans sektörü gelse de, Tarım alanında da Blockchain’in ciddi bir potansiyeli olduğu ifade ediliyor. Bu konu ile ilgili olarak son dönemde birçok farklı çalışma yapılırken; Colorado’nun bu hamlesi de bu çalışmalara önemli bir ek olarak gösteriliyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde, Malezya eyaleti Penang da, Blockchain teknolojisinin tarım alanındaki ürün tedarik zincirlerinde ve gıda üretiminde kullanılmasının önünü açmak için çalışmalara başlamıştı.

Aynı zamanda Fransa cumhurbaşkanı Emanuel Macron da, bu teknolojinin ürün tedarik zincirlerinde etkili olabileceğinden dem vurmuştu.

Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Colorado, Blockchain’i Tarım Alanında Kullanmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’da kilit destek 195 – 220 dolar seviyesinde Tron Kurucusu Çıldırdı: 20 Milyon Dolar, Bir de Tesla Dağıtacak! Amerikalı Girişimci Ucuz Elektrikle Madencilik Yapmaya Başladı Trump Tweet Attı, Bitcoin’in Google Aramaları Uçtu! XRP’de Ani Düşüş Bloomberg, Tether’in Sahip Olduğunu İddia Ettiği Dolar Rezervlerini Doğruladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır