Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı
İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı

© Reuters.  İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı© Reuters. İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı

Kripto para ile bağış kabul etmeye başlayan ilk İngiltere camisi Ramazan ayı boyunca Bitcoin ve Ethereum olarak toplamda 14.000 Pound (90 bin TL) topladı. Buna karşılık, Mescid Ramazan veya Shacklewell Lane Camii için normal nakit bağışları ile sadece 3.500 Pound topladı.

Bu yeni bir para. Zamanla hareket ediyor. Bankadan para transfer etmekten farklı bir şey yok.” diyen Mescid Ramazan başkanı Erkin Güney, Mayıs ayında Camii’nin Bitcoin ve Ethereum olarak sadakaları kabul ettiğini belirtti.

Shacklewell Lane Camii en büyük 24 kripto para yolu ile bağışları kabul etti. Dünyanın dört bir yanından gelen bağışların en büyüğü 5,200 Pound. Cami yetkilileri, Ramazan ayı boyunca beklenen 10.000 sterlinlik bağış hedeflerinin dört katı üzerinde bağış alarak, neredeyse %40 oranında fazla bağış topladı. Kripto bağışlarının çoğu, cami, mutfaklar ve barınaklarda gerekli onarımlara ve düşük gelirli Müslüman ailelerin cenaze masraflarına harcanacak.

Güney şunları söyledi:

“Camide birçok insan başlangıçta bu yeni parayı bağış olarak kabul etmemiz konusunda şüpheci davranıyordu. Bağışlar akmaya başladığında, görüşler değişti. Kripto para bağışları, Ramazan ayında yerel cemaatin nakit para bağışlarına göre dört kat daha fazla oldu ve hala Sadakalarımızı kripto para ile alıyoruz. Bu harika bir şey! ”

Cami, Londra’da blok zinciri ve İslami finansa odaklanan bir girişim olan Combo Innovation‘dan kripto bağışlarının yapılması konusunda tavsiye aldı.

Combo İnovasyon kurucusu Gurmit Singh, “Umarım diğer camiler ve hayır kurumları artık Mescid Ramazan’ın bu önemli yeni gelir akışından ilham alırlar…” diye konuştu.

Kripto paraların İslami yönden helal olup olmadığı tartışmaya açık bir konu. Mısır Müftüsü, kripto kullanıcılarının anonimliğini ve yönetmelik eksikliğini ele alarak eleştiride bulunmuştu. Ancak Güney, kripto para birimlerinin islam dini ile tamamen uyumlu olduğuna inanıyor.

Güney; “Herhangi bir para ya da para birimi ne helal, ne de haramdır. İslamın rehberliği, temsil ettiği değerler hakkındadır.” dedi.

Cami cemaatini dini konularda bilgilendiren Zayd al Khair de şunları söyledi:

“Kripto paralar henüz yeni fakat kullanım alanı gittikçe büyüyor. Bu şartlarda, bunu birinin yönlendirmesi gerekiyor. Biz bu çığır açan kampanyaya başladık. Eğer başarılı olursa, eminim ki daha fazla cami ve hayır kurumları da kripto para birimlerini kucaklayacaktır.”

İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron Fiyatı Beş Günde Yüzde 53 Arttı ve Sekizinciliğe Yerleşti – TRX Rallisi Sürdürülebilir Mi? Kripto Para Piyasaları Düştü, Madencilik Karşıtı Çevreciler Sevindi Bitcoin Madenciliği Yapmak Artık Hiç Olmadığı Kadar Zor! 30 Ekim Bitcoin analizi: BTC kritik üçgen formasyonunda 10 milyar dolara yön veren şirketin yöneticisinden Bitcoin yorumu Bitcoin fiyat düşüşü: Binance CEO’su medyayı suçlarken analistler düşüşü teknik açıdan değerlendiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır