Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin SV market sırasında hızla yükseliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin SV market sırasında hızla yükseliyor
Bitcoin SV market sırasında hızla yükseliyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin hard-forku sonucunda, bünyesinde birçok değişiklik yapılarak uygulamaya konan Bitcoin SV market sıralamasında Stellar’ın hemen altında yer alarak yedinci sırada konumlandı.

Bitcoin Cash hard-forkunda problemler bitmiyorBCH’nin yerini alması niyetiyle ABC Development Team tarafından tasarlanan Bitcoin SV, birkaç hafta süren belirsizliğin ardından şu anda resmen yeni bir kripto para gibi listelendi. Sürecin başında Bitcoin SV fikrinin yaratıcısı Dr. Craig S Wright ve ABC Development Team arasında oldukça sert bir fikir ayrılığı yaşanmıştı.

ABC, kimlik doğrulama ve blok dağıtımı faaliyetlerinin hızlandırmak için birkaç köklü değişiklik yapılmasını öngörüyordu. Bitcoin SV ise, Wright ile birlikte Coingeek’in sahibi online bahis oyunları milyarderi Calvin Ayre tarafından açıkça destekleniyordu. Ayre’nin şirketi hard-fork öncesinde BCH ağında muazzam derece hashrate oranının sahibiydi.

İlk başta Wright ağdan ayrılma yanlısı değildi. Ancak hard-fork sonucunda ayrılma gerçekleşince SV zinciri hem block yüksekliği hem de topla iş gücü bakımından ABC’nin oldukça gerisinde kaldı. Madencilerinin çoğunun ABC üzerinde çalışması sonucunda ABC orijinal BCH olarak yoluna devam etti. SV ise şu anda yoluna yeni bir kripto para gibi devam ediyor.

BCH ekosisteminin büyük çoğunluğu ABC tarafını tutunca borsalar da hard-forkun kazananı olarak ABC’yi Bitcoin Cash olarak listelediler. Ancak burada tuhaf olan hard-fork sonrasında her iki tarafın da replay protection uygulamaması oldu. Hâlbuki Bitcoin, Bitcoin Cash’ten ayrıldığından yatırımcıların fonlarını kaybetmemesi için hemen replay protection uygulamıştı.

Bitcoin SV market hacmi sıralamasında ilk 10’da…Nihayet dün yapılan açıklamada her iki tarafta replay protection’ın uygulamaya konulacağını duyurdu. Böyle olması hem kendileri, hem de kullanıcıların fonlarının güvenliği açısından elzemdi. Çünkü hard-fork sonucunda sistemde meydana gelecek olan olası bir açık, bütün fonların kaybolmasına sebep olabilirdi.

Dün itibari ile CoinMarketCap Bitcoin SV’yi listesine aldı. Yazım sırasında son 24 saatte % 12’lik bir artış göstererek 111,37 dolardan kendisine alıcı buluyor. Bitcoin SV market hacmi olarak da Tether’in hemen üstünde 7. sıradaki yerini garantilemiş görünüyor.

SV blockchaini, geçtiğimiz haftada bloklar arasındaki saat farkı ve dağılım sonrasında düğümlerin çökmesi gibi bazı teknik problemler yaşadı. Bitcoin SV ekibinin bu sorunları çözüp çözemeyeceğini ve zincirlerini ölçekleyip ölçekleyemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin SV market sırasında hızla yükseliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak” Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor Bankacılık devine göre Bitcoin büyük sıçramaya yakın İşte 2 ünlü analistten 2 kritik Bitcoin tahmini JP Morgan Stratejisti: Wall Street’in Bitcoin’e Olan İlgisi Artabilir Ünlü Türk-Amerikan Ekonomist Nouriel Roubini: Blockchain İşe Yaramaz ve Bütün ICO’lar Sahtekarlık

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır