Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase Kripto Para Borsası, Abonelik Modeline Mi Geçmek İstiyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase Kripto Para Borsası, Abonelik Modeline Mi Geçmek İstiyor?
Coinbase Kripto Para Borsası, Abonelik Modeline Mi Geçmek İstiyor?Bir çok kripto para borsası birbirinden farklı hizmetlere ve olanaklara sahip olsa da, genel olarak bunların kazanç elde etme yolu alıcılara yansıtılan işlem ücretleri olarak biliniyor. Görünüşe göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve geçtiğimiz yıl 8 milyar dolarlık toplam piyasa değerinin üzerine çıkan Coinbase, 2018 yılının yaşattığı zararı kapatmak için yeni gelir yollarını araştırmaya başladı.

Coinbase, geçtiğimiz hafta içerisinde kullanıcılarına birbirinden farklı anketler gönderdi ve belirli sorularda kullanıcıların fikrine danıştı. Ankette sorulan sorulara göre, Coinbase özellikle işlem ücreti yapısını değiştirmeyi ve durmadan değişen kripto para dünyasında Binance, Huobi Pro ve Gemini gibi kripto para borsaları ile rekabeti bir adım ileri götürmeyi planlıyor.

Anket içerisinde oldukça dikkat çeken bir bölüm ise, Coinbase’in ”abonelik” modeline odaklandığı bir soru oldu. Borsa, kullanıcılar için ”düşük bir abonelik ücreti” karşılığında, daha düşük piyasa yapıcı veya alıcı işlem ücretlerinden ve diğer ‘avantajlardan’ faydalanmak isteyip istemediklerini sordu.

Abonelik modeli ile bir kullanıcının aylık veya yıllık olarak belirli bir ücret ödemesi ve genel olarak diğer kullanıcılara kıyasla daha düşük işlem ücretinden ve diğer ‘avantajlardan’ faydalanması amaçlanıyor. Ankette olası avantajların ve sürprizlerin ne olduğuna değinilmezken, bu sorunun sadece geri dönüt amaçlı sorulmuş olma ihtimali de tabii ki mevcut. Eğer gerçekten de böyle bir planlama varsa ve müşterilerden gelen geri dönüt olumsuz olursa, söz konusu abonelik modeli asla gün yüzü de görmeyebilir.

Coinbase Kripto Para Borsası, Abonelik Modeline Mi Geçmek İstiyor? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase Kripto Para Borsası, Abonelik Modeline Mi Geçmek İstiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

4 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH kritik nokta 105 doları test etti Stellar Lumens Enflasyon Hatası Yapmış Olabilir 9 Mart Bitcoin fiyat analizi: BTC 4.000 dolar yolunda kritik engellere sahip Dünya’da 5 Binden Fazla Bitcoin ATM’si Bulunuyor Kripto Paralar Neden Düştü? Ekonomi profesörü: Çin’in tahvil satışı, Bitcoin’i rekor seviyeye taşıyabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır