Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler
Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme YapabileceklerBirleşik Krallık‘ta birden fazla barı yöneten BrewDog adlı şirket, Londra’da yeni bir bar açtı ve müşteriler bu barda Bitcoin ile ödeme yapabiliyorlar. Ayrıca bardaki fiyat listesi, Financial Times Borsası 100 Endeksi’ndeki (FTSE) hareketliliklere göre değişiyor.

Şirketin açtığı bu yeni bar, konumu sayesinde Kuzey ve Güney Limanları’nı birbirine bağlayan ve yoğun bir ticaret akışının döndüğü kanala bakıyor. Şirket, ticaret kanallarına oldukça yakın olan bu barda fiyat listesinin sıkça değişeceğini ve bu değişimlerin FTSE’ye göre olacağını söylüyor. Eğer FTSE’deki fiyatlar artarsa bira fiyatı da artışa geçecek. Tabii fiyatların düşmesi durumunda müşteriler çok daha ucuza bira alabilecekler.

BrewDog’un açtığı bu yeni bar ayrıca müşterilere kripto para ile ödeme yapma imkanı sunuyor. Müşteriler, hesaplarını Bitcoin veya Bitcoin Cash gibi kripto paraları kullanarak ödeyebilecekler.

Şirket ayrıca Canary Wharf adıyla açtığı bu yeni barda insanlara Bitcoin Cash dağıtıyor olacak. Şirket, yaptığı bir açıklamayla birlikte mekanı ziyaret eden ilk 100 kişiye içinde 12£ ile 100£ arasında para bulunan bir Bitcoin Cash cüzdanı vereceğini söyledi.

Yine İngiltere’de bulunan ve Bitcoin ile ödeme kabul eden başka bir mekanı örnek göstermek gerekirse Mr.Wolf’s’tan bahsedebiliriz. Bristol’da bulunan Mr.Wolf’s adlı mekan, müşterilerin bir geceliğine Bitcoin ile ödeme yapmalarına olanak tanımıştı.

Bitcoin’i bir ‘ödeme aracı’ olarak kabul eden halihazırda yüzlerce farklı ‘kurumsal’ şirket bulunuyor. Ancak bar, restoran, market gibi yerlerde dahi bu tarz adımların atılıyor olması, kripto paraların yaygınlığını arttırabilir.

Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve altcoin balina ticaretinde inanılmaz artış: 2018’e göre 20x! Filipinler’deki ICO Düzenlemeleri Ertelendi Ripple CEO’su: Bitcoin’im Var ve Pozisyonum Long! Bir YouTuber, sadece Bitcoin kullanarak 24 saat geçirdi Ripple (XRP), kripto para borsası Beaxy’de yüzde 62 düştü Bitcoin (BTC) Neden Hala Kripto Para Sisteminin En Değerlisi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır