Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladı
Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladıİnternet denetimi konusunda Çin’in en üst düzey yetkili kurumu olan Çin Siberalan Yönetimi (CAC), ülkede Blockchain teknolojisine ilişkin hizmetler sunan şirketlerle ilgili yeni bir düzenleme tasarısı hazırladı.

Çin hükümetine bağlı olan ve İnternet denetiminden sorumlu olan Siberalan Yönetimi (CAC), ‘Blocckhain Bilgi Hizmetlerinin Yönetimine Dair Düzenlemeler’ adı altında yeni bir tasarı yayınladı. CAC, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bu tasarıyı halkın takdirine sundu ve vatandaşlardan geri dönüş bekliyor.

CAC’nin hazırladığı bu tasarı, onaylanması durumunda ülkede Blockchain tabanlı bilgi hizmeti sunan her türlü şirketi kapsıyor olacak.

CAC, Blockchain tabanlı bilgi hizmeti sunan tarafların hem ‘kişi’ hem de ‘şirket’ olabileceklerini, bu tarafların hem mobil hem de masaüstü uygulamalardan faydalanabileceklerini belirtiyor.

İçinde toplam 23 madde bulunduran bu tasarının onaylanması durumunda, Blockchain üstünden hizmet sunan şirketlerin en kısa süre içerisinde CAC’ye kayıt yaptırmaları gerekecek.

CAC, hazırladığı taslak maddelerin tam olarak hangi şirketleri kapsadığını belirtmedi ancak Çin’deki bazı uzmanlara göre hazırlanan bu maddeler, belli başlı Blockchain ağlarını ciddi ölçüde etkileyebilir.

BTC.TOP adlı maden havuzunun kurucusu olan Jiang Zhuo’er, CAC tarafından hazırlanan tasarı hakkındaki görüşlerini şöyle paylaştı:

“Mesela EOS ağındaki 21 adet süperdüğümün (supernode) her biri ya bir kişi ya da bir şirket tarafından yönetiliyor. Durum böyleyken, bu düğümlerin de CAC düzenlemelerine uyum sağlaması gerekir.”

Şunu belirtmek gerekiyor ki CAC’nin tasarıları onaylansa dahi ülkedeki Blockchain şirketleri Çin yasalarına aykırı olan türdeki bilgileri ve içerikleri “üretemeyecek, yayınlayamayacak, kopyalayamayacak ve paylaşamayacak.”

Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Artan Kurumsal Yatırımcı İlgisi Ripple Fiyatında Yüzde 450 Artışa Neden Olabilir!!! Venezuela ekonomik krizinde Bitcoin hayat kurtarıcı bir rol oynuyor Dünya Bankası: Daha İyi Bir Havale Altyapısı Lazım Circle, Ünlü Borsasını Sattı! Analistlere göre, Bitcoin olumlu titreşim sinyalleri gönderiyor Kripto topluluğun yolunu gözlediği Bitcoin Lighting Network başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır