Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’de Bitcoin madencilik cihazları kilo ile satıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’de Bitcoin madencilik cihazları kilo ile satıyor!
Çin’de Bitcoin madencilik cihazları kilo ile satıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Çin’de Bitcoin madencilik cihazları kilo ile satılıyor, yanlış duymadınız kiloile satılıyor. Piyasaların aşırı düşmesiyle artık kripto madenciliği cezbedici özelliği kalmamış durumda.

Bitcoin madencilik cihazları iyice gözden düştü!Bitcoin madencilik cihazları ayak altı tezgahlara düşmüş durumda. Kripto piyasaları geçen hafta boyunca sert düşüş yaşadı. Bu düşüş o kadar etkiliydi ki piyasalardan 80 milyar dolar para buhar oldu. Bitcoin fiyatı bile artık 4 rakamıyla başlıyor!

Şüphesiz bu düşüş sonrasında zaten uzun zamandır maliyetleri karşılayamayan kripto madencileri çareyi madencilik teçhizatlarını satmakta buldu. Ama artık kâr getirmeyen bir ürünü elden hızlı çıkarmak istediğinde o ürün yok parasına gider. Bu kural, dünyanın hiç bir yerinde değişmez.

Çinli haber sitesi 8BTC’nin bildirdiğine göre, borç batağında yüzen madenciler de tüm techizatlarını kilo ile sattı. Bir ayrıntıyı belirtmek de yarar var. Kilo ile satılan ürünler özellikle Antminer S7, Antminer T9 ve Avalon A741 olduğu belirtildi. Bu ekipmanlar zaten eski model madencilik techizatları.

Yine de, piyasalar bu durumdayken madencilik şirketlerinin enerji maliyetlerini karşılaması pek mümkün görünmüyor. Diğermasrafları hiç saymıyorum bile..

Piyasaların bu hali, özellikle Sincan (Uygur özerk bölgesi) ve İç Moğolistan (Çin’in kuzey sınırında bir bölge) ‘taki orta ve küçük düzey işletmeleri etkiledi. (BTC’nin haberi göre, bu bölgelerde bazı madencilik techizatları ikinci el pazarında gerçek değerinin %5’ine satıldı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’de Bitcoin madencilik cihazları kilo ile satıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash (BCH), 170 doların altına düştü: Peki şimdi yön neresi? Binance Coin’de Son Durum Ne? Tüm Dünya Libra’ya Karşı Birlik Oldu! Kripto Fiyatları Düşüşte; 2016’da Çalınan Bitcoin’in Bir Kısmı Kurtarıldı XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti Japonya’daki Kripto Para Borsası Hacklendi, 60 Milyon Dolar Çalındı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır