Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin, Yılın Son Kripto Para Değerlendirmesini Yaptı – Bitcoin Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin, Yılın Son Kripto Para Değerlendirmesini Yaptı – Bitcoin Düşüşte
Çin, Yılın Son Kripto Para Değerlendirmesini Yaptı – Bitcoin DüşüşteKripto para birimlerine karşı sert tutumu ile bilinen Çin hükümeti, ilk olarak Mayıs ayında başlattığı ve uluslararası bir derecelendirme kurumu güvenilirliği olmaması sebebiyle yaptığını belirttiği kripto para ve blockchain değerlendirme endeksinin en güncelini  yayımladı. Söz konusu derecelendirme 2018 yılının son endeksi olması sebebiyle de önem arz ediyor.

Kripto para birimlerinin derecelendirilmesi, Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) tarafından yapılıyor ve blockchain ağları toplam üç kritere göre değerlendiriliyor; teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilik.

Çin’in en son yayımladığı raporda Bitcoin 19. sıradan 13. sıraya yerleşerek beklentilerin aksine bir hareket gerçekleştirmiş olsa da, görüldüğü üzre bu ay yapılan derecelendirmede yine düşüş yaşamakta.  EOS ise, ilk aydaki performansını koruyor ve hala birinciliği kimse bırakmıyor. EOS’un arkasından gelen Ethereum, özellikle Aralık ayı başında inanılmaz bir düşüş yaşamasına rağmen, sıralamadaki yerini kaybetmemiş ve hala ikinci olarak gözükmekte.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise geçen aydaki pozisyonunu koruyamadı ve 18. pozisyona geriledi. BCH ise yaşanan fork’a rağmen sadece bir sıra kaybetti ve artık 30. sırada yer alıyor. Sonuncu proje Decred olarak gözükürken, NEM  ve Litecoin de dibi bulmuş konumda.

3 kategoriye göre derecelendirilen kripto para birimleri arasından, teknoloji ölçütüne göre liderlik EOS, Bitshares, Steem, Gxchain ve Ontology’nin olurken, uygulanabilirlik konusunda lider Ethereum, dipteki NEO, Ontology, Nebulas ve Qtum gibi gözükmekte. Qtum’un böyle bir yükseliş yaşaması da gerçek anlamda önem arz etmekte.

Çin, Yılın Son Kripto Para Değerlendirmesini Yaptı – Bitcoin Düşüşte isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin, Yılın Son Kripto Para Değerlendirmesini Yaptı – Bitcoin Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’nin Kara Listeye Aldığı Bitcoin Traderı Konuştu: Ben Masumum Bakkt Sonunda Kullanıma Girdi! Bitcoin 4.000 Dolar Direncini Kıramayacak Mı? Charlie Lee, Mike Novogratz’ın Litecoin İddialarına Yanıt Verdi Güney Kore Borsası, Yanlışlıkla Yaptığı Airdrop İle 5 Milyon Dolar Kaybetti! Ren Nauner: ”Ripple Cuma gününe kadar 1 numara olacak”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır