Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Komisyon Başkanından Açıklamalar: ‘Tayvan ICO’ları Düzenlemeye Hazırlanıyor’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Komisyon Başkanından Açıklamalar: ‘Tayvan ICO’ları Düzenlemeye Hazırlanıyor’
Komisyon Başkanından Açıklamalar: ‘Tayvan ICO’ları Düzenlemeye Hazırlanıyor’Tayvan‘da ICO yatırımı yapmak, çok kısa bir süre içerisinde en az hisse yatırımı yapmak kadar kolay bir hal alabilir.

Tayvan’daki Finansal Gözetim Komisyonu’nun (FSC) başkanı olan Wellington Koo, yetkililerin şu anda ICO düzenlemeleriyle ilgili yeni çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Koo’nun açıklamalarına göre ülkedeki düzenleyiciler, ICO piyasasını yatırımcılar için çok daha elverişli bir hale getirmek istiyorlar.

Tayvan’daki bir finans komitesinin toplantısında konuşan Koo, düzenleyicilerin hazırladıkları yeni tasarının önümüzdeki yılın ortalarına doğru tamamen hazır hale geleceğini belirtti.

Şunu belirtmek gerekiyor ki Tayvan’daki yetkililerin hazırladıklkarı düzenlemeler, her türlü tokenı kapsamayacak. Yapılan açıklamalara bakacak olursak Finansal Gözetim Komisyonu’nun (FSC) en azından şu an için kullanım tokenlarını (utility token) düzenlemek gibi bir niyeti olmadığını söyleyebiliriz. Tapei Times tarafından yapılan haberden bir kesit şu şekilde:

“Hava yollarından mil almak gibi amaçlarla kullanılan ve ürün karşılığında verilen tokenlar, hazırlanacak standartlara dahil edilmeyecekler.”

Kripto Para Yanlısı

Wellington Koo, FSC’nin başına geçtiği günden beri kripto paralara karşı ılımlı bir tavır sergiliyor. Kendisi bundan bir sene önce Tayvan Parlamentosu’nun karşısına çıkıp kripto paraları tamamen yasaklamanın doğru bir adım olmayacağını söylemişti.

Koo’nun şu ana dek attığı adımları yine Tayvanlı yetkililerden olan Jason Hsu’nunkilere benzetebiliriz. Hsu da kripto para düzenlemeleriyle ilgili yaptığı açıklamalarda bu sektöre bir yasak getirmenin doğru olmayacağını söylemiş, Tayvan’daki yetkililerin Çin’den farklı bir yol izlemelerini tavsiye etmişti.

Komisyon Başkanından Açıklamalar: ‘Tayvan ICO’ları Düzenlemeye Hazırlanıyor’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Komisyon Başkanından Açıklamalar: ‘Tayvan ICO’ları Düzenlemeye Hazırlanıyor’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Sonraki Bitcoin Rallisinde Kripto Market Hacmi 10x Bekleniyor: Pantera Capital Kendi Kripto Para Birimine Sahip Yüzen Adalar Projesi İptal Edildi – Sebep Ayı Piyasası ve Politik Gerilim Kaçırılan Dokuz Yaşındaki Kız İçin 5 BTC Fidye İsteniyor! Ripple, 300 müşteriyi aştığını duyurdu Coinbase CEO’su: Beş Sene Sonra 1 Milyar Kişi Kripto Para Sektörünü Takip Edecek Bitcoin Krizinin Sorumluları, 2019 Yılı İçin Pusuda Bekliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır