Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Önümüzdeki Kasım Ayında ICO Yasağını Kaldırabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Önümüzdeki Kasım Ayında ICO Yasağını Kaldırabilir
Güney Kore Önümüzdeki Kasım Ayında ICO Yasağını KaldırabilirGüney Kore hükümetinden bir yetkilinin yaptığı açıklamalara göre hükümet, ICO’lar hakkında kasım ayında yeni bir değerlendirme yapacak.

Güney Kore hükümetinin politika koordinasyon biriminden sorumlu olan Hong Nam-ki, ülkedeki Millet Meclisi oturumunda kanun yapıcılara hitap etti. Nam-ki, oturumda yaptığı açıklamalarda hükümete bağlı yasal düzenleyicilerin ICO’lar hakkında yeni araştırmalar yapmaya başladıklarını, bu konunun önümüzdeki aylarda yeniden değerlendirileceğini söyledi.

Nam-ki ayrıca ülkenin finans otoritelerinden olan Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) eylül ayından beri ICO’lar hakkında çeşitli anketler düzenlediğini söyledi. Nam-ki, şu ana kadar yapılan çalışmaların gidişatı hakkında şu yorumu yaptı:

“Ekim ayının sonlarında konuyla ilgili araştırmalar tamamlanacak ve hükükmet kasım ayında bu araştırmaların sonuçlarına göre yeni bir karar verecek.”

Güney Kore hükümeti geçtiğimiz yıl ICO’ları yasaklama kararı almıştı ancak o zamandan bu zamana ülkede pek çok şey değişti. Kripto para sektörü için en önemli ülkelerden biri haline gelen Güney Kore, ICO konusu hakkında bir süredir çeşitli tartışmalar yaşıyor.

Nam-ki, mecliste konuşma verirken kendisine Demokratik Parti üyelerinden Jeon Haecheol tarafından bir soru soruldu. ICO yasağını kaldırma taraftarı olan Jeon, oturum sırasında şu yorumu yaptı:

“Eğer zaman harcarsak ülkedeki Blockchain sektörü ciddi zorluklarla karşılaşabilir. Blockchain sektörünü geliştirmek için atacağımız adımlar olabildiğince gerçekçi ve spesifik olmalı ve benim nazarımda, ICO yasağını kaldırmak bu tanıma uyuyor.”

Nam-ki yaptığı konuşmada hükümetin Blockchain ile ilgili de çeşitli çalışmalar yürüttüğünü, hatta bu alanda araştırma yapmak için önümüzdeki yıllarda 30 milyon dolar gibi bir bütçe ayırdığını vurguladı.

Güney Kore Önümüzdeki Kasım Ayında ICO Yasağını Kaldırabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Önümüzdeki Kasım Ayında ICO Yasağını Kaldırabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Dünyanın En Büyük İlk 50 Şirketi Arasında Filipinler 10 Kripto Para Borsasına Onay Verdi! Vinny Lingham’ın Bitcoin Yorumu 20.000 Doları Görecek, Sonra 100 Dolara Mı Düşecek..? Binance’yi Ayı Piyasasında En Kazançlı Kripto Para Borsası Yapan Sebepler Neler? Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri Güney Kore Borsası, Yanlışlıkla Yaptığı Airdrop İle 5 Milyon Dolar Kaybetti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır