Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek
Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek

© Reuters.  © Reuters.

Gün geçmiyor ki Çin veya Çin içerisinde bir bölge, blockchain ile ilgili daha önce hiç duyulmamış bir kullanıma imza atmasın. Çin’in güney bölgesinde bulunan Zhongshan şehri, bundan sonra şartlı tahliye edilen hükümlüleri ceza süreleri bitene kadar Blockchain ile takip edecek.

Zhongshan Adalet Bakanlığı, ”toplum yoluyla iyileşme” sürecinin kalitesini arttırmak için blockchain tabanlı bir sisteme geçiş yaptıklarını duyurdu. Yerel bir haber kaynağının Perşembe günü yayınladığı habere göre, suçlular bundan sonra sadece bu şekilde takip edilecek.

Haber kaynağının bildirdiğine göre teknolojinin hükümlülere uygulanması kararından önce, çeşitli kamu hizmetlerinde kullanımı ve test süreci gerçekleştirilmiş. Eskiden  hükümlüler karakol benzeri adli bir kuruma gidip imza atıp sonra günlük görevlerini tamamlarken, artık bütün süreç blockchain üzerinden gerçekleştirilecek.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada blockchain sisteminin geliştirilmesinin en büyük amaçlarından birisinin, her bir mahkum ve mahkumun hareketi hakkında saniyesi saniyesine güncel veri akışı sağlanması olduğu vurgulandı.

Mahkumların verileri dağıtık bir şekilde depolanacağı için, şartlı tahliye personeli ve konu ile ilgili kolluk kuvvetleri söz konusu kişinin hangi an nerede olduğunu bilebilecek ve bu sayede birisi gitmesi gereken rotanın dışına çıkarsa hemen o kişiyi yakalayabilecek veya uyarı yapabilecek.

Adalet Bakanlığı yeni getirilen blockchain sisteminin, gerekli olan insan gücünü inanılmaz oranda azaltacağını iddia etti.

Daha önce de Çin’in Hangzhou bölge mahkemesi blockchain kullanarak kanıt depolama yöntemine geçiş yapmıştı.

The post Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: Joseph Lubin’in ConsenSys Startup Firmasını, Zorlu Bir Yol Bekliyor Müslüman alimler: Ethereum helâldir İddia: Enpara, Kripto Para İşlemi Tespit Edilen Banka Hesaplarını Kapatıyor! Bitcoin Maksimalistinden Yatırımcılara Uyarı Bitcoin’de (BTC) Fırsatı Kaçırdığını Düşünen Yatırımcı Ethereum (ETH) Alıyor! Bloomberg: Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır