Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IMF: Kripto Para Birimlerinin Hızlı Gelişimi Finansal Sisteme Zorluklar Yaşatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » IMF: Kripto Para Birimlerinin Hızlı Gelişimi Finansal Sisteme Zorluklar Yaşatıyor
IMF: Kripto Para Birimlerinin Hızlı Gelişimi Finansal Sisteme Zorluklar YaşatıyorUluslararası Para Fonu‘nun (IMF) başkanı Christine Lagarde, dünyanın şu an başka bir finansal krizin eşiğinde olduğunu vurguladı. Christine açıklamasının devamında kripto para birimleri gibi finansal teknolojilerin hızlı gelişiminden dolayı siber güvenlik riskinin arttığını ve finansal sistemlerin geçirdiği kalıcı evrimin sert regülatörler ve düzenleyiciler gerektirdiğini vurguladı.

Dünya Başka Bir Finansal Krizin Eşiğinde
IMF’nin yıllık toplantısından önce muhabirlere açıklamalarda bulunan Lagarde, ”ikinci bir Büyük Depresyon döneminin yaşanmaması için küresel ekonomiyi büyük zorlukların beklediğini” belirtti. Uluslararası fonun yapacağı yıllık toplantının gündem maddelerinden birisi Çin içerisindeki Gölge bankalarının verdiği krediler ve sigorta firmaları ile varlık yöneticilerinin uyguladığı ”laissez-faire” yaklaşımı. laissez-faire yaklaşımı temel olarak ‘bırakınız yapsınlar ideolojisi’ olarak da tanımlanabilir.

Küresel borç geçtiğimiz sene içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 182 trilyon dolara yükseldi ki bu durum 2008 yılında büyük krizden bu yana %60 oranında artış göstermekte. Gelişmekte olan ülke hükümetleri şu sıralar ABD Federal Rezervi tarafından arttırılması beklenen faiz oranları yüzünden daha fazla sıkıntılar yaşayabilir. Türkiye ve Arjantin içerisindeki mevcut krizler aslında diğer ülkelerin başlangıcı olarak yorumlanmakta.

IMF’nin Küresel Finansal İstikrar Raporunun ikinci bölümündeki kripto para birimleri ile ilgili kısımda ise, düzenleyicilerden fintech ve siber güvenlik alanlarından gelecek tehlikelere karşı tetikte olmaları istenmekte.

”Potansiyel faydalara rağmen, bu teknolojilerin potansiyel riskleri ve bunların nasıl etki edebileceği hakkında bilgilerimiz hala gelişmekte ve artan siber güvenlik riskleri finansal kurumlar, finansal altyapı ve süpervizörler için bir tehlike arz etmektedir.”

IMF: Kripto Para Birimlerinin Hızlı Gelişimi Finansal Sisteme Zorluklar Yaşatıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IMF: Kripto Para Birimlerinin Hızlı Gelişimi Finansal Sisteme Zorluklar Yaşatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

24 Ekim Bitcoin analizi: Hızlı BTC düşüşü sonrası gözler yeni destek noktasında Kanadalı Mücevherat Devi: Bitcoin İle Ürün Satacağız Sokakta Bitcoin tepkileri: Kulüp gibi bir şey galiba Samsung, en yeni Galaxy akıllı telefonları için Ethereum Blockchain SDK beta sürümünü piyasaya sürdü Rusya, Yasal Düzenleme Öncesi Bitcoin Vergisini Uygulamaya Koyacak Justin Sun Yeni Haftalık Raporu Yayınladı: Tron’un Bir Günlük Transfer Hacmi, Ethereum’un Hacminin 49 Katı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır