Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı
Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı

© Reuters.  © Reuters.

Tribe Capital adlı yatırım şirketinin araştırmalarını referans veren Bloomberg haberine göre, Coinbase’de yatırımcı sayısı Aralık 2017’den Eylül 2018’e kadar %80 azaldı.

Coinbase’de Yatırımcı Sayısı Şok Edici Oranda Düşüş Gösterdi

Bu dönem içerisinde, BTC fiyatı %60’lık bir düşüş gösterirken, Altcoinler de çeşitli seviyelerde düzeltmelere maruz kaldı. CoinMarketCap‘e göre, yine aynı dönemde, kripto piyasasının toplam büyüklüğü %75 azalma gösterdi. Bloomberg, bu konudaki düşünceleri için Coinbase‘e ulaşmaya çalıştı, fakat başarılı olamadı.

Araştırmalara göre Coinbase’de yatırımcı sayısı piyasadaki durgunluk boyunca %80 düştü.

Tribe Capital araştırmasının sonuçları Diar analitik şirketinin verileriyle örtüşüyor. Verilere göre, 2017 sonundan bu yana Doların Coinbase’e giriş hacminde tam %80’lik bir azalma mevcut. Bu rakamlar piyasaya olan ilgiyi göstermesi açısından çok çarpıcı.

Tribe Capital uzmanları, araştırma için kredileri ve diğer mevcut bankacılık işlemlerini analiz etti. Elde edilen sonuç, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonları ele alıyor. Yani, teknik olarak bu verilere “kapsamlı” diyemeyiz, ancak genel olarak piyasanın durumunu temsil ettiği açık.

Bu keskin düşüşle başa çıkmaya çalışan birçok kripto pazarı, kripto piyasasına olan bağımlılıktan kurtulmak için yeni çareler bulmaya çalışıyor. Bu bağlamda, Coinbase, kiralama, marj ticareti ve ABD dışında diğer ülkelerin de pazarlarına girmeye çalışarak, hizmet yelpazesini genişletmeye uğraşıyor. Platformun politika direktörü Mike Lempres, Japon düzenleyicilerle görüştüğünü ve 2019’da Japon piyasasına girmeyi planladıklarını belirtti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasaları İçin Korkunç Sonuç: Coinbase’de Yatırımcı Sayısı %80 Azaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver: Bitcoin.com Kendi Borsasını Kurabilir Bitfinex Olayı, Bitcoin’de ve Diğer Kripto Paralarda Ciddi Düşüşe Yol Açtı Ekonomi profesörü: Çin’in tahvil satışı, Bitcoin’i rekor seviyeye taşıyabilir Avrupa Birliği Merkez Bankası Kripto Para Çıkartacak mı? Japon Merkez Bankasından “Devlet Destekli Kripto Para” Raporu Bitfinex’ten Çalınan 1.5 Milyon Dolarlık Bitcoin’ler Harekete Geçtiler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır