Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çek Başbakandan Muhalefet Partisine Sert Çıkış: Devlet Mülkünde Bitcoin Madenciliği Yapıyorsunuz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çek Başbakandan Muhalefet Partisine Sert Çıkış: Devlet Mülkünde Bitcoin Madenciliği Yapıyorsunuz
Çek Başbakandan Muhalefet Partisine Sert Çıkış: Devlet Mülkünde Bitcoin Madenciliği YapıyorsunuzBitcoin madenciliği geçtiğimiz günlerde Çek Cumhuriyeti içerisinde yaşanan politik bir kavganın gündemine oturdu. Ülkenin başbakanı, Çek Korsan Partisini (Pirate Party) IT sektörü ile ilgili bitcoin madenciliğinden başka hiçbir şey yapmıyorsunuz diyerek suçladı.

Sıradan Politik Atışmalar
Çek menşeli bir yayın kaynağı olan Hospodářské Noviny‘e göre, Çek Korsan Partisi üyesi Jakub Michalek, Başbakan Andrej Babiš‘e hükümetin resmi evraklar için elektronik veri tabanı oluşturma konusunda ne durumda olduğu sorusunu yöneltti. Soruya sinirlenen Başbakan, muhalefet partisinin IT sektörü ile ilgili Bitcoin madenciliği yapmak dışında bir yardımı dokunmadığı için, soru sormaya yetkisi olmadığını vurguladı.

Babiš yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”Korsan partisi bunun hakkında çok konuştuğu ancak Bitcoin madenciliği dışında hiçbir şey yapmadı. Sizin de işe el atmanızı bekliyoruz.”

Michalek daha sonra Başbakanın stratejisinin ”zorla ikna etmek” olduğunu ifad etti. Babiš’in cevabı kripto para birimleri ile ilgili pek olumlu gibi gözükmese de, olay kripto endüstrisi için pek de kötü olmayabilir.

Korsanlardan Oluşan Bir Parti
2009 yılında kurulan Çek Korsan Partisi, ülkenin en genç partilerinden bir tanesi. Grup şu an meclisteki 200 koltuktan 22 tanesine sahip ve şeffaflığı, yozlaşma karşıtlığını, e-hükümeti savunmakta.

Babiš’in yaptığı suçlamaların temelinde, Korsan Parti Milletvekillerinin devlet tarafından sunulan mülkleri Bitcoin madencilik merkezine çevirmiş olması iddiası yatıyor. Milletvekilleri ise söz konusu iddiaya karşı söz konusu ”bilgisayarların” mülkü ısıttığını ve bu yüzden kullanıldıklarını ifade etmişti.

Çek Başbakandan Muhalefet Partisine Sert Çıkış: Devlet Mülkünde Bitcoin Madenciliği Yapıyorsunuz isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çek Başbakandan Muhalefet Partisine Sert Çıkış: Devlet Mülkünde Bitcoin Madenciliği Yapıyorsunuz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Hükümeti Destekli Stabil Koin, 2019 Yılında Piyasaya Çıkabilir Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu New York’ta Dev Bir Blockchain Merkezi Açılıyor Litecoin (LTC) Lightning Network CoinGate’ye entegre ediliyor Kripto Para Piyasası Hacmi Yükseldi Popüler Analist Bitcoin’deki Artışın Sırrını Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır