Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin balon değil, hatta boğa koşusunun tam sınırında

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin balon değil, hatta boğa koşusunun tam sınırında
Bitcoin balon değil, hatta boğa koşusunun tam sınırında

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para sektöründe önde gelen girişimciler Bitcoin balon değil, kaçınılmaz olan boğa koşusu için hazırlık yapıyor diyorlar.

Bitcoin balon değilBitcoin 2017’de mucizevi bir artış yaşadığından, birçok kişi kripto para birimi sektörünü geçen yılkı Dotcom patlamasına benzetiyor. Ve kimi zaman, kripto balonunun, teknoloji pazarlarının gerçek yüzü olan Nasdaq’ın bir ayna görüntüsü olduğunu iddia ediyorlar.

Ancak, bazı sektör üyeleri tarafından yakın zamanda iddia edildiği gibi, Bitcoin ve kripto varlıkları sadece motorlarını revize ediyor ve kaçınılmaz olarak kartlarında bulunan gerçek balonu hazırlamaktadır. Ve kripto piyasasının en son gerilemesiyle bile, bazı iyimserler, bir balonun patlamasına değil, güçlü bir düzeltmeden başka bir şey olmadığına inanıyorlar.

The Independent U.K. ile konuşan Ambrosus’un CEO’su Angel Versetti, bu düşüncenin yankılandığını belirterek, kripto pazarının mevcut durumunu Dotcom balonu ile karşılaştırmanın anlamsız olacağını söyledi. Bazı temel benzerliklerin olduğunu ekledi. Bunlar, teknoloji odaklı kuruluşların şüpheli iş modelleri ile aşırı değerlenmesi ve ürünlerin, platformların ve hizmetlerin aşırı doygunluğa ulaşması.

Ancak, kripto para birimi sektörünün durumu hakkında, Versetti, kripto para birimi ile bir balonun yakınında herhangi bir yerde olduklarına inanmadığını belirtti. CEO, Bankacılar ve finansörler olarak adlandırdığı kurumsal oyuncuların gelişi ile sektörün ilk gerçek balonunun ufukta olduğunu ekledi.

15-20 trilyon dolarlık kripto para piyasası gerçek balon olacakİddiasına bir rakam veren Versetti, kripto para alanının zirveye ulaştığında tüm kripto varlıklar için piyasa değerinin 15-20 trilyon dolar olabileceğine dikkat çekiyor.

İsrail merkezli eToro analistlerinden kripto dostu Matthew Newton, kripto ve Dotcom sektörününün oluşumları arasındaki karşılaştırmaya benzer yorumlar yaptı. Newton, bu karşılaştırmaların kaçınılmaz olsa da özellikle yararlı veya yardımcı olduğunu belirtti.

İlgi çekici iddiasını destekleyen Newton, FTSE 100’ün 2008’in sonunda gösterdiği performansı örnek olarak verdi. Söz konusu süreçte yatırımcıların ve analistlerin çıkış yapma çağrılarının acemilik olduğunu da ekledi..

eToro analisti, olumlu şekilde sektördeki umut ışığına dikkat çekiyor. Newton, kripto ve geleneksel sektördeki ayı piyasalarının, kötü oyuncuları ve hızlı para kazanmak isteyenleri ayıkladığını ekledi:

“Ayı piyasasının faydalarından biri, teknolojiyle ilgilenmeyen insanların ayıklanmasıdır. Teknolojiyi anlayan ve faydalarını görenler, pazara değer katarak etrafta dolaşmaya eğilimlidirler.”

İlginç bir şekilde, bu duygu, eski sermaye piyasaları yatırımcısı yeni Bitcoin maksimalisti Tone Vays tarafından dile getirilen ifadeleri yansıtıyor. Vays:

Bitcoin, insanların ne yaptıklarını bilmelerini sağlamak için sürekli %80 ila 90 oranında düşüyor ve neden Bitcoin’de oldukalarını anlıyorlar.”

Yatırımcılar hala gün geçtikçe olan kargaşaya rağmen, bu yeniliğin uzun vadede boğa koşusu yapacağını bekliyorlar.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin balon değil, hatta boğa koşusunun tam sınırında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Ağındaki DApp’lar Verimli Kullanılmıyor ! ABD’nin Batı Virginia Eyaleti’ndeki Vatandaşlar Blockchain Uygulamasıyla Oy Kullanabilecekler Kripto kışına rağmen kripto ATM sayıları sürekli büyüyor Bitcoin (BTC) çöküşü yatırımcıları savaş veya uçuş moduna zorladı mı? Zimbabve Maliye Bakanı: Kripto Para Birimleri Zimbabve’nin Nakit Sıkıntısını Çözebilir Morgan Greek Ceo’sundan Bitcoin Tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır