Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Büyük Kripto Paralar Sert Satış Baskısı Altında

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyük Kripto Paralar Sert Satış Baskısı Altında
Büyük Kripto Paralar Sert Satış Baskısı Altında
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paralar geniş çaplı satışların etkisiyle sert bir şekilde değer kaybetti.

Bitfinex borsasında Bitcoin, bir önceki kapanış fiyatına göre 10,96% düşüşle 12.106 dolara geriledi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum ise Cumartesi günü 1.423,20 dolar ile zirve yaptıktan sonra 1.124,7 dolara geriledi.

Bu sırada Ripple gün içinde 23% düşüşle 1,41 dolara geriledi.

Bu gelişmelerle birlikte Ethereum’un piyasa değeri 108 milyar dolara gerilerken Ripple’ın değeri 53 milyar dolara düştü. Bitcoin ise 208 milyar dolarlık piyasa değeri ile hala dünyanın en büyük kripto parası.

Kripto paralar 2017 yılını başarılı bir şekilde geride bıraktıktan sonra 2018 yılına volatil bir başlangıç yaptı. Güney Kore’deki kripto para düzenlemesi ile ilgili söylentiler de yatırımcı hissiyatını olumsuz etkiledi.

Kripto para fiyatları, Güney Kore’nin tüm sanal para birimi ticaretini yasaklayabileceği söylentileriyle geçtiğimiz hafta sert düşmüştü.

Güney Kore Adalet Bakanı, hükümetin yerel borsalarda sanal para birimi ticaretini yasaklayacak bir tasarı üzerinde çalıştığını belirtmişti. Güney Kore, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük para birimlerinin en büyük borsalarını içeriyor.

Güney Kore’de kripto para ticareti oldukça spekülatif ve yerel borsalarda paralar, genellikle dünyanın diğer borsalarına göre daha yüksek fiyattan işlem görüyor.

Güney Kore hükümeti Pazartesi günü yaptığı açıklamada sanal para birimlerini yasaklama ile ilgili planlarının henüz son aşamaya gelmediğini, hala piyasaların nasıl düzenlenebileceği ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Güney Kore’nin bu yorumları, Çin’den sonra kripto para piyasalarında büyük yankı uyandırdı. Çin, geçtiğimiz yıl borsalarla uğraştıktan sonra şimdi de Bitcoin madenciliğini sonlandırmaya çalışıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Büyük Kripto Paralar Sert Satış Baskısı Altında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Aktif Bitcoin cüzdanı sayısı ilk kez bu kadar düştü S-400 Açıklamaları Sonrası Bitcoin/TL’nin Yükselişi Hız Kazandı! Kadir Has Üniversitesi’nden Önemli Blockchain ve Kripto Para Adımı İsviçre Bankası Julius Baer Kripto Para Hizmetine Başlıyor En Büyük Kripto Para Borsalarından OKEx’in Ofisini Bastılar! Litecoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır