Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ağındaki işlem sayısı dikkat çekici şekilde yükselmeye başladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ağındaki işlem sayısı dikkat çekici şekilde yükselmeye başladı!
Bitcoin ağındaki işlem sayısı dikkat çekici şekilde yükselmeye başladı!

3/3


2/3

Bitcoin ağındaki işlem sayısı 10 ay sonra nihayet yükselmeye başladı. Günlük işlem sayısı 273,672 ile son 10 ayın en yüksek seviyesinde.

Bitcoin ağındaki işlem sayısı yükseliyorBlockchain ‘dan alınan verilere göre, günlük işlem sayısı Aralık – Ocak ayındaki boğa koşusu sırasında 500,000 işlem gerçekleştirerek zirveye ulaşmıştı. Yatırımcıların kripto paralara karşı ilgisini kaybetmesi ve fiyatların düşmesi sonucunda, günlük işlem sayısı Nisan ayında 135,000 sayısına kadar düşmüştü.


O tarihten bu yana, günlük işlem sayısı iki kat artış yakaladı. Hatta bir kaç gün önce bu sayı 300,000 sayısına dayandı. Aynı zaman içerisinde, Bitcoin ticari işlemi düştü, ve son 3 aydır 6,000 dolar seviyesinde dolaşıyor. Ancak bir çok insana göre, bu ayı piyasasının taban noktası 5,000 dolar olduğunu düşünüyor.


Aynı zaman içerisinde, işlem maliyeti ya da işlem sayısından madencilere ayrılan gelir durmaksızın Ocak’taki yüksek seviyesinden şu anki yılın en düşük seviyesi olan 36 dolara düştü.


Bitcoin ağı günden güne olgunlaşırken, altcoin ağı aynı zamanda momentum kazanmaya başlıyor. Örnek vermek gerekirse, Ethereum‘u rakip olarak gören Tron ağında 9 Kasımda 1.367 milyon işlem gerçekleştirildi. Ethereum benzer işlemi 4 Ocak 2018’de muhteşem boğa koşusu sırasında gerçekleştirmişti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ağındaki işlem sayısı dikkat çekici şekilde yükselmeye başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, ödeme devi Mastercard’ı geride bırakmaya çok yakın Yerli Bitcoin Borsası Makropa’dan Kullanıcılara 50 MKC, 10 TL ve 3 Ay Komisyonsuz İşlem Hediye Bulgaristan, yüksek miktarda Bitcoin biriktiriyor Singapur Merkez Bankası Blockchain’in Finansal Hizmetler İçin ”Çok Önemli” Olduğunu Düşünüyor Beklenen Constantinople Hard Fork’u Ethereum Piyasasını Nasıl Etkiler? 28 Şubat’ta Kripto Paraların Dengesi Değişebilir: Tron Hard Forku!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır