Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM Blockchain Sorumlusu, xRapid ve SWIFT’i Karşılaştırdı, Kendi Ürünlerini Övdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM Blockchain Sorumlusu, xRapid ve SWIFT’i Karşılaştırdı, Kendi Ürünlerini Övdü
IBM Blockchain Sorumlusu, xRapid ve SWIFT’i Karşılaştırdı, Kendi Ürünlerini ÖvdüIBM (NYSE:IBM) Blockchain birimi başkanı Jessie Lund, yaptığı açıklamada SWIFT ve xRapid ekseninde konuştu. IBM’in World Wire ödeme sisteminin, bu ikiliden çok daha iyi olduğunu ifade eden Lund, SWIFT’ı eleştirirken, şunları söyledi:

”SWIFT’in yapamadığını yaparak, eş zamanlı ödeme sistemi oluşturmaı başardık. Tüm bu süreci çok daha efektif bir şekilde yönettiğimiz için, bazı şeylere de gerek kalmadı ve bu da bize ciddi bir hız kazandırdı.”

IBM tarafından geliştirilen ve uluslar arası para transferine olanak tanıyan World Wire, tüm her şeyin tek bir blokta gerçekleşmesinden ötürü gerçekten son derece efektif ve kaliteli bir sistem olarak otoritelerden tam not aldı. World Wire, bilindiği üzere Stellar’ın Blockchain ağında inşa edildi.

Öte yandan SWIFT sistemlerinin bir diğer rakibi olarak gösterilen Ripple şirketinin ürünü xRapid ise, ödemeleri yapabilmek için XRP’leri baz olarak kullanıyor. Bu sayede para bir nevi fiziksel olarak transfer edilmiş oluyor. Lund, xRapid’in sisteminin başarılı olduğunu ve bu yüzden Ripple şirketinin takdiri hak ettiğini ifade ederek, sisteme övgüler yağdırdı. Başarılı isim, her ne kadar World Wire’ın gerisinde olsa da, Ripple ekibinin xRapid ile çok iyi bir iş çıkardığını ifade ederek, sözlerini şu ifadeler ile sonlandırdı:

”Ripple ekibi xRapid için takdiri hak ediyor. Böylesi bir sistemi, bu kadar güzel dizayn etmek, gerçekten de hiç kolay bir iş değil.”

IBM Blockchain Sorumlusu, xRapid ve SWIFT’i Karşılaştırdı, Kendi Ürünlerini Övdü isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM Blockchain Sorumlusu, xRapid ve SWIFT’i Karşılaştırdı, Kendi Ürünlerini Övdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CER Yeni Araştırmasını Yayınlad ı- İşte En Güvenli Kripto Para Borsaları Yeni Zelanda’da Borsa Krizi BTC fiyatı takılı kalırken aktif Bitcoin adresleri artıyor Bitcoin 3,600’e dokundu, altcoin’ler canlandı Tron Yeniden Yeşillendi! Bu Sefer Monero’yu Geçebilecek Mi? Bitcoin’de selloff devam edecek mi? İşte 4 analistten vurucu BTC tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır