Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bükemediğin Eli Öpeceksin: Swift Ripple’ın Yolundan Gidiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bükemediğin Eli Öpeceksin: Swift Ripple’ın Yolundan Gidiyor
Bükemediğin Eli Öpeceksin: Swift Ripple’ın Yolundan Gidiyor

© Reuters.  © Reuters.

Bu ayın başında Ripple teknolojisini kendi sistemine entegrasyonunu reddetmesine rağmen Swift Ripple’ın yolundan gidiyor. Swift India, operasyonel verimliliği ve güvenliği geliştirmek için dağıtılmış defter teknolojisini sistemlerine entegre etmeye hazırlanıyor.

Swift Ripple’ın Yolundan GidiyorGeçtiğimiz ayın sonunda gerçekleşen Sibos 2018 Swell etkinliğinde, Ripple-Swift ortaklığına dair büyük bir beklenti oluşmuştu. Ancak etkinlik sonrasında Swift, Ripple teknolojisini sitemlerinde kullanmayı düşünmediklerine dair bir açıklama yapmıştı.

Swift, hepimizin bildiği üzere uluslararası para transferinde binlerce şirketin ve yatırımcının güvendiği bir dünya markası. Ripple ise bu alanda yaptığı yenilik ve atılımlar ile Swirt’in alternatifsizliğini kırma amacında.

Yapılan açıklamaya rağmen SWIFT India, şirketlerinin operasyonel verimliliğini artıracak dağıtılmış defter ağının uygulanması için bir fintech şirketi ile ortaklık kurduğunu resmi olarak açıkladı.

Bu ortaklık, Swift Ripple’ın yolundan gidiyor yorumlarını beraberinde getirdi.

Fintech şirketi MonetaGo’nun finansal hizmetlerini yürüttüğü network teknolojisi, SWIFT’in standartlaşmış finansal mesaj sistemine entegre edilecek. Şirketin bu yeni ortaklıktaki amacı, elektronik olarak üretilen faturanın daha fazla olan masrafını azaltmak ve yapılacak olası sahtekarlıkları engellemek.

Swift India ve MonetaGo Ortaklığı Ne Getirir?MenetaGo’nun kullanacağı bu yeni sistem ile Hindistan’daki tüm bankalar, finansal ürün ve prosedürlerinde daha iyi bir güvenlik ve işlemlerinde daha çok verimlilik olacağını ümit ediyorlar. Çünkü işlemlerde yapılacak olan sahtekârlık ihtimalinin azalması ve ucuz transfer maliyeti müşteriler için daha cazip olacaktır.

SWIFT India CEO’su Kiran Shetty, bu ortaklığa dair yaptığı açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

“SWIFT India olarak ticaretin dijitalleştirilmesi yoluyla Hint finans topluluğuna önemli bir değer sağlamayı taahhüt ediyoruz. MonetaGo’nun uluslararası para transferinde oluşan gereksiz masraftan kaçınma çabası ve e-faturanın güvenilirliğini arttırma düşüncesi bize ortaklık konusunda gerekli güveni verdi.”

Swift’in yıllar önce geliştirilmiş olan havale sistemini hala kullanmaya devam etmesi kendi adına bir dezavantaj. Ripple India ile MonetaGo ortaklığı her ne kadar Swift’in açıklamasıyla çelişse de gelecek günler Ripple-Swift ortaklığını tekrar gündeme taşıyabilir. Zaten perde arkasında Swift’in, Ripple’ın blockchain teknolojisi ile ilgili denemeler yaptığı kripto haber sitelerinde yerini almaya başladı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bükemediğin Eli Öpeceksin: Swift Ripple’ın Yolundan Gidiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IBM Artırılmış Gerçeklik Oyuncuları İçin Blockchain Sistemi Geliştirdi Bitcoin fiyatına ayılar hükmediyor! Peki bundan sonra bizi ne bekliyor? Bitcoin Halving 2020 – Bilmeniz Gereken Herşey Binance Research: Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Dibi Gördü Ethereum Vakfı’ndan Veri Şeffaflığı Girişimine 120 Bin Dolarlık Bağış Geldi Libra’yı Beklerken: Walmart’ın Kripto Parası Düzenleyicilerden Onay Alabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır