Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple ile Swift Ortaklığı Mı Geliyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple ile Swift Ortaklığı Mı Geliyor?
Ripple ile Swift Ortaklığı Mı Geliyor?

© Reuters.  © Reuters.

22-25 Ekim tarihleri arasında Sydney’de düzenlenecek olan Swift Sibos Etkinliğinin en çok konuşulacak olayı piyasaları hareketlendiren Ripple ile Swift ortaklığı iddiası olacak.

Toplantıya Birçok Finans Şirketi KatılacakRipple’ın Swift ortaklığının Sibos 2018 etkinliğinde duyurulacağına dair müthiş bir beklenti oluştu. Fısıltı gazetesindeki haberlere göre SWIFT, Ripple’ın xRapid’i ile stratejik anlaşmalarını bu buluşmada duyuracak.

Ripple topluluğunun beklentisi sadece bununla sınırlı değil. Ripple topluluğu, bu yıl Sibos’taki toplantıya birçok Finansal teknoji şirketinin katılımını büyük bir fırsat olarak görüyor. Çünkü bu sayıda şirketin bir arada olması Ripple’ın dünya dünya genelinde daha fazla ortakla birlikte çalışmasına fırsat tanıyacak.

Peki, topluluğun Ripple ile Swift arasındaki muhtemel ortaklığa bu kadar önem atfetmesinin sebebi ne olabilir? Cevabı çok basit: SWIFT, birçok bankanın sınır ötesi havale veya işlem için kendisine güvendiği ve birlikte çalıştığı büyük bir şirket.

Dijital Ekonomiyi EtkinleştirmeSibos, finans hizmetleri konusunda dünyanın en çok rağbet edilen konferansı olarak kabul ediliyor. SWIFT tarafından düzenlenen konferans, finans sektöründeki 8 binin üzerinde yönetici ve düşünce liderini bir araya getiriyor.

Bu yılki konferansın ana teması “Dijital ekonomiyi etkinleştirme”. Kripto dünyasını temsilen Ripple’ın konferansa katılması, insanların blockchain teknolojisinin yakından tanımasına ve Ripple’ın kesintisiz sınır ötesi havale hizmeti ile ilgili bilgi almasını sağlayacak.

Ripple (XRP) SWIFT’i Koltuğundan EdebilirSWIFT uluslararası para transferinde etkin bir konuma sahip. Ripple ise müşterileri SWIFT’den başka bir alternatife yöneltmek için sınır ötesi ödeme araçları geliştirdi. Ripple ile Swift şirketlerinin ikisinin de bu yılki programa davet edilmesi iki firma arasındaki sinerjiyi geliştirip ilerletebilir.

Ripple, SWIFT ekosistemini devirmek için blockchain teknolojisini, kendi tokeni olan XRP’yi ve buna bağlı olan xRapid gibi araçlarını en etkin şekilde kullanacaktır.

SWIFT, geçen yılki düzenlediği etkinliğe Ripple’ı davet etmemişti. Ripple ise buna misilleme olarak yaklaşık aynı tarihlerde Swell Etkinliğini icra etti. SWIFT hatasında ders almış olacak ki bu yılın Sibos Etkinliğine Ripple’ı davet etmekte gecikmedi.

Ripple ile Swift Ortaklığı Ne Getirir?Birçok analist SWIFT’in uluslar arası düzeydeki transfer işlemleri için Ripple’ın herhangi bir aracının kullanacağının açıklamasının, XRP’nin fiyatını 1 $ veya ötesine fırlatabileceğini dikkat çekti. Herkes Ripple’dan bir atak bekliyor. Son iki haftadır yatırımcısının yüzünü yere baktıran Ripple, bakalım bu sefer güldürebilecek mi?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple ile Swift Ortaklığı Mı Geliyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hard Fork Yaklaşıyor, Bitcoin Cash Fiyatı Artıyor! İşte Bilmeniz Gerekenler Bitcoin Fiyatı 2023 Yılında 150 Bin Doların Üstüne Çıkacak Coinbase kripto-kripto işlemlerini başlattı FATF’nin önerisi Bitcoin’i karanlık bir çağa sokabilir Milyarder Yatırımcılar – Uzun Vadede – Kripto Para Konusunda Hala Neden İyimser? Xpring XRP’ye Daha Fazla Toplumsal Kabul Sağlayabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır