Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu gelişmelerden sonra Bitcoin rallisini bekleyebilirsiniz!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu gelişmelerden sonra Bitcoin rallisini bekleyebilirsiniz!
Bu gelişmelerden sonra Bitcoin rallisini bekleyebilirsiniz!

© Reuters.  © Reuters.

2018 yılı bitcoin ve altcoinler için korkunç geçti. Oysa ki yılın başlarında herley ne kadar umut verici şekilde gözüküyordu. Bitcoin fiyatı 20,086 doları görmüştü ve neredeyse tüm altcoinlerde rekor düzeyde artış meydana gelmişti. Bir anda tüm bu güzel tablo bozuldu ve fiyatlar geriledikçe geriledi. Gözümüz tekrar fiyatların delicesine artmasında. Ancak bunun için yapısal bazı sorunların halledilmesi gerekiyor. Birazdan bahsedeceğimiz gelişmeler meydana gelirse Bitcoin rallisini bekleyebilirsiniz!

4 gelişmeden sonra Bitcoin rallisini bekleyebilirsiniz1. DüzenlemelerKripto eko-sistemi henüz bir çok ülke tarafından düzenlenmiş değil. Bu aynı zamanda BTC’nin piyasalardaki ezici hakimiyetininin sebeplerinden biri. Bir taraftan kripto piyasasını düzenlemeye çalışma yönünde çabalar olsa da, bu piyasa sürekli değiştiğinden ve büyüdüğünden, durum oldukça içinden çıkılmaz karmaşık hal alıyor.

Ancak öyle ya da böyle düzenleme gelecek. Düzenlemenin gelmesiyle, büyük kurumsal oyucular oyuna dahil olacak. Kurumsal oyuncuların oyuna dahil olmasıyla, sektörün ihtiyaç duyduğu para karşılanmış olacak. Sonuç olarak da piyasa daha da olgunlaşacak. Düzenlemeler, piyasayı daha güvenilir ve daha şeffaf hale getirecek.

2. Bitcoin ETF’nin onayıBitcoin ETF‘nin onayı, Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek bir başka gelişmedir. Gerçek BTC’nin yerine ETF işlemlerinin borsada ticarete açılması, daha fazla paranın olduğu geleneksel borsalarda işlem görmesine müsade edilmesi demektir. ETF, bir bakıma kripto ile geleneksel borsalar arasında bir köprü görevi kurmaktadır.

Garanti konuşmayı sevmem, hele söz konusu kripto piyasası ise bu konuda daha dikkatli olmakta yarar var. Ancak ETF’ler çıkdığında BTC’mi ben şahsen bugünkü kurdan 5x yapmadan satmam. Yani 30.000 dolar hedefim!

3. Ölçeklenme sorununu çözmeOrtaya çıktığı ilk günden beri, Analistler Bitcoin‘in sürekli ölçeklenme sorunu yaşayacağını düşünüyorlardı. Henüz işlem sayısının düşük olduğu zamanlar, ölçeklenme gibi sorunu yoktu. Ancak BTC ağı büyüdükçe, işlem sayısı arttıkça sonunda ölçeklenme gibi bir sorun ile karşılaşıldı.

Ancak bunu aşmak için BTC geliştirici takım çok yoğun mesai harcıyor. Görderi işlem sorununu Lighting Network (Yıldırım Ağı) ile aşıldı. Ölçeklenme sorununu ise yan zincirler ile aşmaya çalışıyorlar ve bu konuda gelişme kaydedilmiş durumda. Şunu akılda tutmakta yarar var. Sorunların bitmesi BTC’nin değerini ciddi şekilde arttıracaktır.

4. Toplamsal kabuluSon iki yıl içinde, Bitcoin kahvehanelerde hatta kadınların altın gününde bile konuşulmaya başladı. Dün ‘böyle şey olur mu, uzak durun’ diyenler, bugün henüz satın almasa da mantıklı görmeye başladı. Dün bazı perakendeciler kripto hesabı bile açmaya tenezzül etmezken, bugün dünün hakir bakanları bu yeni gelişen eko-sistemden yararlanmak için kripto ödemelerini kabul ediyor. Bu, BTC için oldukça önemli bir adımdı. Şu an ikinci adıma hazır: Sektörün liderleri tarafından saygı görmek!

BTC kullanımı yayıldıkça, farklı sektörden bir çok işyeri onu kabul etmeye mecbur kalacak. O gün geldiğinde, bu bir tercih meselesi değil bir zorunluluk haline gelecek. Çünkü çok fazla insan tarafından kullanılacak, ve işletmesinin devamı için bu insanları ödeme şekline ayak uydurmak zorunda kalacak.

Daha spesifik örnek verirsek, kriptolar ile ödeme, günümüzün kredi kartıyla ödemesi gibi yaygın hale gelecek. Kim bugün ben sadece nakit kabul ediyorum kredi kartı kabul etmiyorum deme lüksüne sahip ki?

Eğer bu yazıyı okuduysanız, size önerim piyasaların günlük durumuna bakıp morelinizi bozmayın. Dünyanın finans sistemini yerle bir ediyoruz. Devletin elinden para basma yetkisini alıyoruz. Bu yolun güllük gülistanlık olacağını mı sanıyordunuz? Bu bir devrim ve her devrim bir süreç meselesidir. Gelecek, fırsatları bugünden görenlerindir. Bunu görenlere de vizyoner denir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu gelişmelerden sonra Bitcoin rallisini bekleyebilirsiniz! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mike Novogratz: Bitcoin Dijital Altın Olacak! Bu Lüks Bitcoin Saatinin Değeri 60 Bin Dolar Avrupa Birliği, Yapay Zeka ve Tokenizasyon İle İlgili Gözlem Raporu Yayınladı Samsung ve Ripple’ı İçeren Ortaklık Haberi Dikkat Çekti Flaş kripto para haberleri: Milyarder kripto balinasının Bitcoin (BTC) öngörüsü ve XRP, TRON, Ethereum, Litecoin, EOS, Augur, Maker Finansal Danışman: Büyük Bankalar Bitcoin’den Yüzde 3.233 Daha Pahalı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır