Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bobby Lee: Bitcoin Hesabı Public Key’i, Para Toplamak İçin Mükemmel Bir Yöntem

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bobby Lee: Bitcoin Hesabı Public Key’i, Para Toplamak İçin Mükemmel Bir Yöntem
Bobby Lee: Bitcoin Hesabı Public Key’i, Para Toplamak İçin Mükemmel Bir Yöntem

© Reuters.  © Reuters.

BTCC CEO’su ve kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Bobby Lee, Blockchain Cruise konferansı esnasında, Bitcoin QR kodunun avantajlarından ve kullanım alanlarından söz etti.

Bobby Lee, Bitcoin hesaplarının aslında doğru kullanıldıkları taktirde para toplamak için mükemmel ve eşsiz bir yol olduğunu vurgulayarak konuşmasına başladı. İnsanlar bir doğal felaket sonrası yardım ve para toplamak için QR kodlarını paylaşabilirler ve küresel ölçüde isteyen herkes o adrese para yatırabilir.

Bobby bu metodun aynısının Bitcoin hesabının Private Key’inin QR kodu paylaşılarak da yapılabileceğini ifade etti:

”Burada bir QR kodu var, upuzun bir dizi harf ve sayı var.. (bu esnada QR kodu canlı olarak gösteriyor) burada yaptığım şey ise, benim genel hesabımı ve bunun yanı sıra özel anahtarımı sizinle paylaşmak. İlgilenen olursa, ben aslında burada 100 dolar veriyorum. Eğer gidip blockchain’e bakarsanız, bu hesabın içerisinde 100 dolar bulacaksınız.”

Bobby genel anahtar verip bağış toplamanın yanı sıra, içerisinde küçük miktarlar olan hesapların özel anahtarını vererek de insanların direkt olarak parayı çekmesini ve bu sayede yine bağış yapılabileceğini vurguladı. Başarılı kripto uzmanı bunun yanı sıra Bitcoin’in bulut içerisindeki bir para olduğunu da belirtmeden geçmedi. Bobby’e göre, bu durum Bitcoin’lerin blockchain içerisinde geziniyor olmalarından  dolayı çok önemli:

”.. biliyorsunuz ki bütün bu bloklar ortaya çıkıp duruyor ve bunların hepsi bulutun içerisinde, bunlar aslında burada değil. Özel anahtarlar burada olsa bile, bu sadece bir konum, tabii şifreyi ve hesabı bildiğiniz taktirde. Bu yüzden bu çok ilginç olacak ve gelecekte ne olacağını görmek için sabırsızlanıyorum.”

Bobby Lee: Bitcoin Hesabı Public Key’i, Para Toplamak İçin Mükemmel Bir Yöntem isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bobby Lee: Bitcoin Hesabı Public Key’i, Para Toplamak İçin Mükemmel Bir Yöntem - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın bu grafiğine bakın, ne görüyorsunuz? Bitcoin, Ethereum, XRP Yükseliyor! İşte En Çok Kazandıran Altcoinler ConsenSys: İşten Çıkarmalar, Yansıtıldığı Kadar Büyük ve Kötü Değil Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere Bitcoin Fiyatı Yükseliyor! Kripto Para Fonları 1 Milyar+ Dolar Değerlemeye Ulaştı! İstanbul’da operasyon: 50 milyon TL’yi Bitcoin’le kaçırmışlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır