Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Çin Madencilik Şirketinin ABD Kaydını Değerlendirmesiyle Yükseldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Çin Madencilik Şirketinin ABD Kaydını Değerlendirmesiyle Yükseldi
Bitcoin, Çin Madencilik Şirketinin ABD Kaydını Değerlendirmesiyle Yükseldi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Salı günü karışık seyretti. Çinli bir Bitcoin madencilik şirketi, ABD’de borsada işlem görmeyi düşünüyor.

Bitcoin %0,8 artışla 4.012,20 dolara ulaştı.

Çin’in madencileri kullanan en büyük ikinci donanım üreticisi Canaan, Bloomberg raporuna göre, Hong Kong’da borsa kaydı için planlarını iptal ettikten sonra, ilk halka arzı değerlendiriyor.

Bloomberg’e göre borsa kaydı 2019’un ilk yarısında gerçekleşebilir.

Kripto paralar genel olarak hafif düşüş yaşarken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Pazartesi günkü 138 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 136 milyar dolar seviyesine geriledi.

Ethereum, %0,4 düşüşle 150,61 dolar olurken, Litecoin %4,6 artış ile 39,425 dolardan işlem gördü. XRP %0,2 değer kazandı ve 0,364 dolara yükseldi.

Diğer gelişmelerde, Uluslararası İskan Bankası (BIS) Salı günü pek çok merkez bankasının yakın bir zamanda e-döviz çıkarmayı istemediğini söyledi.

Merkez bankasının sahibi olduğu küresel bir kurum olan BIS anketi, pek çok bankanın dijital dövizlere karşı belirsiz olduğunu kaydetti.

BIS, “bu aşamada, pek çok merkez bankası CBDC başlatmanın zorluklarını açıklamıştı ancak henüz faydaların maliyetlere üstün geleceğine ikna değiller,” dedi.

Raporda 63 merkez bankasının cevabı mevcut. İsviçre, Uruguay bankaları, Japonya Bankası, İngiltere Bankası ve Avrupa Merkez Bankası’nın olduğu yalnızca 5 banka e-para pilot programının çeşitli türüne sahip. Anket yapılan bankaların %85’ine göre, önümüzdeki üç yıl içinde herhangi bir e-döviz tipini piyasaya sürmeleri pek ihtimali dahilinde değil.

İsviçre merkezli BIS’e göre, “gelecekte ödeme aracını karşılamak için, fiziksel nakdin esas cevap olması muhtemel değil.” Henüz, pek çok insan CBDC kullanımını beklemek zorunda kalacak. Bununla birlikte, merkez bankaları bunun beklemeye değer olduğunu garantilemek için sıkı çalışıyor.

— Bu haberde Reuters’ın katkısı bulunmaktadır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Çin Madencilik Şirketinin ABD Kaydını Değerlendirmesiyle Yükseldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’e analist yorumu: 171 dolar geçilirse uçabilir Bitpay yöneticisi, 2019 için hedefini belirledi: En az 15,000 dolar Murad Mahmudov: 4.026 Dolar Seviyesi Direnci Kırabilir Gate.io Önde Gelen Kripto Paraların da Aralarında Olduğu 19 Koin’i Delist Ediyor! Taze Ethereum fiyat tahminleri 27 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC yatayda seyrine devam ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır