Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockstream Kurucusu: Bitcoin Blok Kapasitesi, Hard Fork Olmadan da Arttırılabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockstream Kurucusu: Bitcoin Blok Kapasitesi, Hard Fork Olmadan da Arttırılabilir
Blockstream Kurucusu: Bitcoin Blok Kapasitesi, Hard Fork Olmadan da ArttırılabilirBitcoin protokolünün geliştiricilerinden birisi olan Mark Friedenbach, son dönemin popüler konusu olan Bitcoin blok boyutu ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Birçok kişinin, Bitcoin’in teknik anlamda en zayıf konusu olduğunu belirttiği ölçeklendirme ile ilgili süre gelen sorunlara değinen başarılı programcı, Bitcoin’de blok kapasitesinin arttırılması için aslında bir hard forka gerek olmadığını, hard fork olmadan da Bitcoin blok kapasitesinin arttırlabileceğini belirtti.

Ethereum’un yapmakta olduğu Sharding ve Plasma gibi aktivitelerin bir benzerinin Bitcoin’de de uygulanabileceğini belirten Friedenbach, bunu yapmak için de sıkı bir çalışma gerektiğini belirtti.

Bitcoin blok kapasitesi ve Bitcoin’in ölçeklenme sorunu, zaten son dönemde birçok kişinin ilgi alanına girmiş durumda. Konuyla ilgili potansiyel çözümler ve yapılabilecek şeyler, dünyanın dört bir yanından geliştiricilerin katıldığı çeşitli etkinliklerde ve panellerde ele alınıyor.

Örneğin, bu yılın Temmuz ayında bir araya gelen bir grup mühendis, Bitcoin Teknolojik Operasyonları Birliği adında bir grup kurdu ve bu ölçeklenebilme ve blok kapasitesi sorununa çözüm aramaya başladı. Kar amacı gütmeyen bu kuruluş içinde PayPal yönetim kurulu üyesi Wences Casares, Kohlberg Kravis Roberts & Co. Ltd yönetim kurulu danışman üyesi John Pfeffer ve kripto para araştırma ve geliştirme kuruluşu Chaincode Labs gibi kişiler ve kurumlar yer alıyor.

Bir dönem NASA’da da çalışan Fridenbach’ın sunmuş olduğu bu yeni önerinin, Bitcoin topluluğu ve geliştiricileri arasında ise, ne kadar etki yapacağı henüz bilinmiyor.

Blockstream Kurucusu: Bitcoin Blok Kapasitesi, Hard Fork Olmadan da Arttırılabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockstream Kurucusu: Bitcoin Blok Kapasitesi, Hard Fork Olmadan da Arttırılabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin (BNB) Yüzde 5 Değer Kazandı Ekran Kartı Hashrate Hesaplama İngiltere’nin medya devi Bitcoin’i manşetten verdi: Yeni bir ralli görülebilir! Blockchain’in Otomotiv Sektöründeki Değeri 20 Milyar Doları Bulacak 19 Aralık altcoin analizi: XRP, ETH, EOS, BCH Huobi Güney Kore’de Para Aklamaya Karşı Verilen Mücadeleye Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır