Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hong Kong Menkul Kıymet Borsası Blockchain’e Yatırım Yapmaya Hazır!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hong Kong Menkul Kıymet Borsası Blockchain’e Yatırım Yapmaya Hazır!
Hong Kong Menkul Kıymet Borsası Blockchain’e Yatırım Yapmaya Hazır!Bloomberg’in haberine göre, Hong Kong Menkul Kıymet Borsasının arkasındaki firma, blockchain ve diğer yenilikçi teknolojilere yatırım yapmaya hazırlanıyor. Hong Kong Exchanges & Clearing (HKEX) firması yıllardır yaptığı büyüme planlarını daima Çin ile olan yakın ilişkilere odaklı şekilde kurmuştu ancak Bloomberg’e konuşan ve firma ile yakın olan kişilerin ifadesin göre, bu durum yakında değişebilir.

Bloomberg’in kaynakları HKEX CEO’su Charles Li’nin şu sıralar veri, blockchain ve analitik sektörlerinde bir kaç satın alma yapabileceğini vurguladı. Firma potansiyel startup firmaları ve kurumsal firmalar hakkında pazarlık yapmak için en az üç adet yatırım bankası ile görüşmelere oturmuş. Yine de, adının gizli kalmasını isteyen kaynaklar firmaların hangileri olduğu konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Mevcut ABD-Çin olayları yüzünden Çin ile olan ticari ilişkilerin azalması yüzünden Li, Nasdaq ve CME Group (NASDAQ:CME) gibi amerikan devi firmaların sermaye modelini benimsemeyi düşünüyor. Bloomberg’in haberinde yeni yatırımlara ek olarak HKEX içerisindeki diğer yöneticilerin de Çin ve ABD arasında zayıflayan bağlantı yüzünden endişeli olduğu ad vurgulanmakta. Eğer işler daha kötüye giderse, Çin hiç de kazançlı bir kapı olmayabilir.

10 Eylül tarihinde HKEX kıdemli yöneticileri içsel strateji tartışmalarının bir bölümünde teknoloji ile ilgili satın almalara değinmiş. Konu daha sonra 12 Eylül tarihinde yapılan kurul toplantısında tekrar gündeme getirilmiş. Hong Kong Menkul Kıymet Borsası gibi bir platformun kripto para veya blockchain dünyasına girmesi, ciddi bir likidite sağlayabilir.

Hong Kong Menkul Kıymet Borsası Blockchain’e Yatırım Yapmaya Hazır! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hong Kong Menkul Kıymet Borsası Blockchain’e Yatırım Yapmaya Hazır! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı 4 Yıl İçinde 100.000 Dolar’dan Yüksek Olacak Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı Japonya’ya Yeni Kripto Para Düzenlemeleri Geliyor Ethereum (ETH) 250 doları görürse, 400 doları da görebilir! Hazır Mısınız? Netflix’ten Çok Özel Kripto Para Belgeseli Geliyor! 11 Eylül Belgelerini Yayınlamakla Tehdit Eden Gruptan Fiyat Listesi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır